18.04.17

Baldovský: Postup nás nakopne

Foto: tasr

Basketbalisti KB Košice zvládli vstup do semifinálovej série Eurovia SBL. V prvom zápase zdolali doma Komárno 81:72. O finálovú miestenku sa bude najbližšie v stredu bojovať v Komárne, tretí duel je na programe v sobotu o 18. hodine v Angels aréne.

Košičania od začiatku až do konca zápasu viedli. Veľmi si pomohli vydareným nástupom, keď v prvej štvrtine vyhrávali 15:2. Komárnu tak dali na známosť, že prekvapenie na účet favorita témou sviatočného večera nebude. Domácich potiahli dvadsaťjedenbodový kapitán Baťka, trinásť bodov pridal Srb Matovič a dvanásť Žiak. 

Vsadili na tvrdú obranu

„Povedali sme si, že nemôžeme začať tak ako s Handlovou, lebo Komárno má ešte skúsenejšie mužstvo. Preto sme vsadili na tvrdú obranu tak, ako to povedal tréner. Vypracovali sme si náskok, a ten sme si kontrolovali. Ak vyhrávate, nie ste pod takým stresom. Súpera sme v polčase udržali na 29 bodoch, a to je dobrá vizitka defenzívy,“ povedal nám basketbalista KB Stanislav Baldovský, ktorý strávil na ihrisku takmer dvadsať minút a nastrieľal sedem bodov. Po nedeľňajšom zápase sa ponáhľal domov do Spišskej Novej Vsi, aby mohol v pondelok ráno obliať mamu, ale i priateľku s jej mamou.

Býci ušli vo štvrťfinále hrobárovi z lopaty. V rozhodujúcom piatom súboji s Handlovou v poslednej minúte ešte prehrávali. Veria, že najtesnejšie víťazstvo 81:80 znamenajúce postup pomôže aj psychike. „Všetci čakali, že sériu s Handlovou vyhráme 3:0 a nakoniec to skončilo 3:2. Ten postup nás nakopne k tomu, aby sme hrali lepšie, ak teda naozaj chceme pomýšľať na titul. Je na nás, aby sme ukázali, že po základnej časti sme na prvom mieste neboli náhodou.“

Štatistiky sú nepodstatné

Semifinálová séria pokračuje v stredu v Komárne. V tejto sezóne tam Košičania oba zápasy vyhrali. Na sobotňajší tretí duel v Angels aréne (o 18. hodine) by radi nastupovali za stavu 2:0. „Štatistiky z dlhodobej časti súťaže sú nepodstatné. Aj s Handlovou sme v základnej časti vyhrávali, ale v play-off to rolu nehrá. My vieme, že Komárno doma ženie šiesty hráč – výborné publikum. Tam sa hrá vždy ťažko. Musíme potvrdiť našu kvalitu, že máme legionárov, ktorí hrali v lepších ligách, ako je tá naša. A Košice sa môžu spoľahnúť aj na lavičku. Kto tam vybehne, musí zo seba vydať sto percent. Potom môžeme vyhrať aj v Komárne.“

Vyrazený dych a potom dve trojky
Krídelník KB Košice Stanislav Baldovský ostal v závere prvého polčasu ležať po kontakte so súperom na palubovke a po chvíli zamieril do šatne. Do druhého polčasu však nastúpil. „Inkasoval som od hráča Komárna zrejme lakťom pod rebro. Vyrazilo mi to dych, ešte teraz to cítim. Už chceli volať sanitku, ale tak nemohol som nechať chlapcov v štichu. Kto by dal potom na konci dve trojky?“ s úsmevom komentoval situáciu Stano Baldovský. 

 

Foto: tasr

Čítajte viac: kb kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím