20.04.17

Kupčíková dala kariére zbohom

foto: Veronika Janušková

Tridsaťdvaročná Lucia Kupčíková dala v stredu zbohom basketbalovej kariére. Posledný finálový zápas s Piešťanmi (69:55), po ktorom Košičanky získali štrnásty majstrovský titul, bol jej rozlúčkovým.

Popradská rodáčka neskrývala dojatie, keď od generálneho manažéra Good Angels Daniela Jendrichovského preberala po stretnutí kyticu. Už posledné minúty na palubovke boli pre ňu zvláštne. „Bolo mi chvíľami ťažko, tlačila som slzičky na krajíčku, keď som videla, ako tie posledné minúty rýchlo ubiehajú,“ priznala Lucia Kupčíková, ktorá odohrala v stredu svoj posledný zápas, dala v ňom 3 body, doskočila 4 lopty.

Košičanky v prvom polčase prehrávali. Tesne pred prestávkou manko vyrovnali a v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 30:9, Piešťany definitívne zlomili. „Možno sme si mysleli, že sa to vyhrá samo. Do polčasu sme stav dokázali vyrovnať a v tretej štvrtine to už bolo úplne jasné. Potvrdili sme, že v extralige sme najlepší tím.“

Pod koše sa Lucia, už ako mamka, vrátila vlani v januári. Tímu Good Angels pomohla v európskych pohároch, aj k ďalším dvom extraligovým titulom. Po dlhom zvažovaní sa teraz rozhodla odsunúť podkošový svet na vedľajšiu koľaj a venovať sa už len rodine. „Sama so sebou už nie som tak spokojná, ako to bývalo. Prenechám priestor mladším, nech sa ukážu. Viem, vraví sa: nikdy nehovor nikdy, ale pre túto chvíľu som rozhodnutá, končím.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: Good Angels kariera

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím