11.01.17

Palubovka Prievidze ostáva pre býkov zakliata

Foto: Veronika Janušková

Po sérii desiatich víťazstiev sa košickí basketbalisti museli skloniť pred majstrom. Doplatili na mimoriadne nevydarený prvý polčas, v ktorom si domáca Prievidza vytvorila až dvadsaťbodový náskok a aj vďaka nemu vyhrala 92:82. Pre býkov to bola štvrtá prehra v sezóne.

Hráči KB Košice sú naďalej v tabuľke Eurovia SBL na prvom mieste. Výkonom však nenadviazali na výhru na pôde druhého Interu Bratislava. V prvom polčase im v Prievidzi nefungovalo v podstate nič - ani obrana, ani útok, ani súhra. Pred pondelkom mali býci priemer 91,5 streleného bodu na zápas, teda najlepšiu ofenzívu v lige. No na palubovke Prievidze to v prvých dvadsiatich minútach ani badať nebolo, veď líder súťaže prehrával 29:47. 

„Prievidzi sme v prvom polčase dovolili veľmi veľa, lepšie povedané, takmer všetko. Domáci hrali v obrane s energiou. My ako keby sme si mysleli, že po výhre na Interi príde jedenáste víťazstvo v rade samo. Náš súper v sobotu nečakane podľahol Handlovej, chcel to zjavne odčiniť. Vypracoval si až 22 bodový náskok, a taký sa na horúcej baníckej pôde likviduje veľmi ťažko,“ povedal nám generálny manažér KB Košice Ivan Benninghaus. 

Trojky im nepadali

Býci pravidelne ťažia zo streľby spoza trojkového oblúka, v lige mali priemer takmer desať premenených pokusov na zápas. V pondelok však pálili z väčších vzdialeností podstatne horšie ako domáci. Premenili iba 4 z 18 trojkových pokusov, pričom domáci dali až 11 trojok. 

„Vedeli sme, čo môžeme čakať od Dramičanina, pripravovali sme sa na to, a nakoniec v úvode zápasu premení tri z troch trojkových striel. Potom sa k nemu pridali aj ďalší. Chceli sme tak isto odpovedať trojkami, ale nešlo to.“ 

Dvojciferný poltucet

Fakt, že až poltucet hráčov KB Košice pokoril dvojcifernú bodovú hranicu, sa na úspešnom výsledku neprejavil. Srbi Pilčevič a Ivelja zaznamenali po 16 bodov, ich krajan Matovič 13. Američan White a Baťka so Žiakom pridali po desať bodov. Malým košickým pozitívom je, že hostia z 22 bodového manka stiahli minútu pred koncom na sedembodový rozdiel. 

„Nemáme mužstvo, čo by zápas, v ktorom mu to nejde, vypustilo. Líder súťaže predsa nemôže prehrať o 30 bodov, to by bolo zlé. Hráčom ide o ich mená a meno klubu, aspoň, že dojem zo slabého prvého polčasu sme na konci vylepšili.“

Košice nevyhrali len v Prievidzi

V uplynulej sezóne prehrali býci v Prievidzi všetkých päť ligových zápasov a rovnako aj semifinálový duel Slovenského pohára. V tomto ročníku Eurovia SBL sa na strednom Slovensku predstavili po prvý raz a opäť nepochodili. Prievidzská palubovka tak ostáva pre Košičanov zakliata. Je to jediné mesto, kde ešte tím KB Košice nevyhral. „Na to víťazstvo v Prievidzi si musíme počkať. Aby sme túto negatívnu sériu ukončili, musíme odohrať vydarené stretnutie od začiatku až do konca.“

V sobotu doma s Handlovou
V sobotu o 18. hodine hostia býci v Angels aréne Handlovú, ktorá v troch z posledných štyroch zápasov vyhrala. Cez víkend dokonca uspela v Prievidzi, keď baníkom zrušila 32-zápasovú domácu sériu bez prehry.  „Vyhrať banícke derby sa cení, Handlová k nám príde v celkom inom rozpoložení v porovnaní s naším posledným vzájomným zápasom. My sa chceme jednoznačne vrátiť na víťaznú vlnu a v sobotu pred zrakmi našich fanúšikov odštartovať novú úspešnú sériu. Vieme, že v tretej štvrtine súťaže máme doma Inter aj Prievidzu, takže všetko máme vo svojich rukách,“ podotkol Ivan Benninghaus.

 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: kb kosice

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím