10.01.17

Atraktívny kovový dizajn oživí váš interiér

Foto: shutterstock

Zlatým, strieborným alebo ružovo-zlatým kovovým odtieňom dodáte svojej domácnosti eleganciu a štýl. Ak chcete použiť dekoračné prvky, ktoré sa lesknú, musíte však odhadnúť správnu mieru. Viete, ako na to?

Dekorácie v kovových odtieňoch pôsobia luxusne a elegantne. Najjednoduchším spôsobom, ako pridať kovový módny trend do vášho bývania, je začať s nadčasovými odtieňmi (strieborná, zlatá). V týchto farbách si môžete zvoliť nábytok, ku ktorému doladíte vankúše na pohovke či rôzne druhy svietidiel. Ligotavé prvky opticky zväčšia interiér, ktorý vďaka nim naberie celkom nový dych. 

Neprežeňte to...

Či už si vyberiete doplnky v studených farbách (modrá, strieborná, sivá), teplejších odtieňoch (zlatá, ružovo-zlatá, medená) alebo si zvolíte kombináciu oboch, interiér bude vyzerať skvelo. Dávajte si ale pozor, aby ste to s lesklými kovovými prvkami príliš neprehnali. Mohlo by to narušiť estetickosť priestoru. 

Kombinujte kov s prírodnými materiálmi

Kovový dekoračný prvok môže samostatne pôsobiť ako studený a ostrý. Ak však k nemu pridáte prírodné materiály (drevo a koža), spolu budú pôsobiť harmonicky. Myslite na to, že kovové dekorácie by mali byť rovnomerne rozmiestnené po celej miestnosti tak, aby ulahodili oku. 


(IP)
Foto: shutterstock
 

Pitoňáková
Zdieľať článok:

Absolventka mediálnych štúdií a žurnalistiky. V KOŠICE:DNES sa venuje aktuálnemu dianiu na online.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím