19.05.17

Horí spaľovňa odpadu

Foto: Veronika Janušková

Krátko po poludní sa v areáli spaľovne v Kokšov-Bakši rozhorela halda odpadu. Husté kúdoly dymu sa začali valiť na Sídlisko nad Jazerom a Krásnu. 

„Podobné požiare máme v spaľovni každý rok. Tento však patrí medzi najväčšie. Horí odpad z jarného upratovania. Príčinou býva tlejúci odpad, ktorý ľudia vyhodia do kontajnerov napriek všemožným upozorneniam. Definitívnu príčinu však určí až vyšetrovanie polície a hasičov,“ povedal nám riaditeľ spoločnosti Kosit, ktorá spaľovňu prevádzkuje. Dodal, že niikto zo zamestnancov nebol plameňmi, alebo splodinami horenia zasiahnutý.

Požiar v spaľovni

Viac k téme

19.05.17
Požiar v spaľovni

Podľa informácií od operačného dôstojníka košických hasičov na miesto vyštartovali štyri autá zo stanice v meste a dve vozidlá zo stanice v Čani. Celkovo na mieste zasahuje 21 hasičov.

V sobotu ráno muslei košickí hasiči opäť zamieriť na miesto požiaru, pretože na viacerých miestach sa objavili tlejúce ohniská. Zlikvidovali ich s pomocou vyškolených pracovníkov KOSITu. 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: poziar

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter:

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím