18.05.17

VSS Košice vyrovnal podlžnosti, nútený zostup by už hroziť nemal

foto: Veronika Janušková

Futbalovému klubu VSS Košice sa podarilo zmiesť zo stola Disciplinárnej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) spor s bývalým hráčom Ivanom Djokovičom o finančné vyrovnanie za jeho pôsobenie v rokoch 2010 až 2012.
 
Ako v stredu neskoro večer informovala oficiálna webová stránka košického klubu, vedenie VSS vyplatilo dlžnú sumu tomuto hráčovi. V stručnej správe sa ďalej uvádza, že v termíne budú vyplatené aj dlhy voči ďalším dvom hráčom, Srbovi Milojemu Prekovičovi a Grékovi Joanisovi Afoxenidisovi, ktorých prípad tiež skončil na stole organizácie FIFA. Tá rozhodla, že ich nároky sú oprávnené. 


 
Košickému klubu sa tak podarilo odvrátiť hrozbu tvrdých sankcií zo strany FIFA, lebo okrem finančných pokút mohlo ísť aj o odpočet bodov až po preradenie do nižšej súťaže. Mužstvo VSS je blízko víťazstva v II. lige, štyri kolá pred koncom súťaže má na čele tabuľky osembodový náskok pred druhou Nitrou. Košičania v sobotu o 17. hodine privítajú doma v Čermeli žilinské „béčko”. Lokomotíva Košice už dnes o 17. hodine nastúpi na ihrisku v Družstevnej pri Hornáde proti Šamorínu.

(BL)

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: vss-kosice

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím