20.03.17

Bartánus: Poraziť sa môžeme len sami

Foto: Veronika Janušková

Vo štvrťfinálovej sérii medzi hokejistami Košíc a Martina je stav na zápasy vyrovnaný 1:1. Po úvodnom víťazstve 4:0, oceliari druhé domáce stretnutie nezvládli, súperovi podľahli 1:2. Partia pokračuje v stredu a vo štvrtok na ľade Martina.

Martin sa dočkal výhry s Košicami po šestnástich neúspešných pokusoch. Oceliari pritom aj druhé štvrťfinále rozohrali sľubne, viedli už od 49 sekundy. A strelcom bol znovu kapitán HC Marek Bartánus, autor hetriku zo sobotňajšieho duelu.

„Podarilo sa nám dať rýchly gól, v prvej tretine sme ako tak plnili to, čo sme si predsavzali. Do druhej tretiny vstúpilo úplne iné mužstvo, to sme neboli my. Dostali sme sa pod obrovský tlak. Martin šiel do prečíslení, dvoma gólmi zápas otočil. V tretej tretine nám chýbal kúsok šťastia, šance na vyrovnanie sme mali obrovské. Tento zápas musíme hodiť za hlavu, poučiť sa z neho. My sa môžeme poraziť jedine sami, pretože sila v tomto kolektíve je obrovská. Ak nebudeme hrať celých 60 minút naplno, tak sa nám to vypomstí,“ povedal nám útočník Marek Bartánus, ktorý mal pri neúčasti zraneného Nagya na hrudi kapitánske céčko.

Viac sa tlačiť pred brankára

Oceliari potrebujú v Martine minimálne raz vyhrať. Bez strelených gólov to však nepôjde. V play-off figuruje z Košičanov v listine strelcov len štvorgólový Bartánus a autor jedného sobotňajšieho presného zásahu Bicek. „Je jedno kto tie góly dá. Šance sme mali obrovské. Viac sa musíme tlačiť do streľby a tie strely musia byť viac nebezpečné. Boli ich síce dosť, ale ak z nich dáme len jeden gól, tak asi nie sú dosť razantné. Nemali sme tam hráča, ktorý by brankárovi clonil. Ten všetko videl a pochytal. Pred bránku sa musíme tlačiť viac, aby sme mu chytanie sťažili.“

Hrá s obrovskou chuťou

Na Marekovi vidieť, že energie má na rozdávanie. Pre zranenie takmer štyri mesiace pauzoval a teraz je ho plný ľad. „Veľmi dlho som nehral. Chuť do hokeja mám obrovskú. Cítim sa výborne,“ priznal kapitán, ktorý pred tretím duelom spoluhráčom povie pár slov. „Poraziť sa môžeme len sami. Ak nebudeme hrať svoj hokej a dodržiavať systém, tak úspešní nebudeme. Ak ale zopakujeme prvý zápas, v Martine vyhráme.“

Marek hovorí s otcom o hokeji len v kabíne

Na lavičke HC sú vedľa seba otec a syn. Asistent trénera Anton Bartánus a útočník Marek Bartánus. Už si na seba v novej pozícii zvykli? „Nemusel som si na nič zvykať. Ja si to počas zápasu ani neuvedomujem. Otec má počas stretnutia na starosti obrancov, takže s ním ani veľmi nie som v kontakte. Keď po tretinách niečo vysvetľuje, tak ho beriem ako trénera, nie ako otca. Ide to teda takou prirodzenou formou, nevnímam teda, že by bol otec na striedačke. Keď sme v kabíne porozprávame sa o hokeji. Ale akonáhle prídeme domov sme otec a syn, čo majú svoje rodiny. Skôr sa venujeme mojim deťom,“ prezradil Marek Bartánus. 

 

Foto: Veronika Janušková

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím