05.10.16

Červenka nájazd predpovedal už na trestnej

Bol najväčšou hrozbou švaj čiarskeho tímu. Útočník Roman Červenka potvrdil, že dres Top Scorer pre najproduktívnejšieho hráča Fribourgu Gotterón nenosí náhodou. Český majster sveta z roku 2010 v závere stretnutia uzavrel skóre na konečných 1:1.

Hokejista so skúsenosťami z NHL i KHL bol jasným lídrom v hosťujúcom mužstve. Po zápase podotkol, že remíza je podľa neho spravodlivá. Roman pochválil svojho krajana, Kopřiva v bránke Košíc vraj chytal dobre. „Výsledok 1:1 nie je zlý,“ presvedčený bol Červenka, ktorého Kopřiva skrotil pri samostatnom nájazde. „Sedel som na trestnej lavici a tomu pánovi, čo tam bol, som povedal: pozeraj sa, teraz pôjdem sám na bránku, ale nepovedal som mu, že dám gól,“ pousmial sa útočník, ktorý dal v štyroch zápasoch štyri góly a na jeden prihral.

 

Na odvetu po utorku Červenka vôbec nemyslel. Fribourg mal totiž biedny začiatok vo švajčiarskej lige a na predposlednej priečke sa mu nepáči. „Musíme sa teraz sústrediť na víkend, máme dosť nabitý program. V lige sme zatiaľ nazbierali iba sedem bodov. Pred nami je najvyššia švajčiarska súťaž, teraz sa odvetou nezapodievame,“ priznal hráč tímu, ktorý po slabom začiatku sezóny vymenil trénera. 

Foto: Veronika Janušková 

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím