15.05.17

Hudáček: Nás by mohol trénovať aj Mike Babcock..

foto: TASR

Slovenskí hokejisti sa na majstrovstvách sveta dostali do zložitej situácie. Ani po šiestich vystúpeniach v Kolíne nad Rýnom nemali istú účasť v A-kategórii na budúcoročných MS. Počas víkendu inkasovali poltucet od Rusov (0:6) aj s USA (1:6). A hrozba vypadnutia bola v nedeľu večer reálna.

„Vyzeralo to, ako keby hrali Američania proti juniorom, pritom oni sami nimi sú. Ale majú kvalitu, my ju, bohužiaľ, nemáme. Bojujeme, ako sa dá, ale stále mi tam chýba väčšia obetavosť. Desať minút je dobrých, potom urobíme v jednom striedaní veľa chýb a hotovo. Za stavu 1:2 sme mali začať brániť a nie útočiť. Išli sme po puku ako osa po mede. Videli ste, aké sme dostávali góly, do prázdnej bránky," povedal po zápase s USA brankár Július Hudáček, ktorý bol svojho času jedným zo strojcov košického majstrovského hetriku. Východniar dostal v dvoch po sebe idúcich zápasoch dvanásť gólov. Popri kvalite Rusov a USA boli podľa neho Slováci bezmocní. „Nás by mohol trénovať aj Mike Babcock a chytať Carey Price, aj tak by to nepomohlo. Keby sme hrali, napríklad, aj proti Chicagu, vyhralo by s nami rovnakým rozdielom." 

Prečo nemá Slovan Slovákov? 

Hudáček si je vedomý, že Slováci majú na MS neskúsený tím bez jediného hráča z NHL, ale len o jedného viac majú na šampionáte Lotyši, ktorí siahajú na štvrťfinále. „Ale Lotyši majú 12 až 13 hráčov v KHL. Prečo nemá Slovan Slovákov? To sú presne tie otázky, ktoré treba vyriešiť. Celý systém je momentálne zlý. Kompetentní tu nič nerobili pätnásť rokov, a toto je výsledok. Treba si uvedomiť, že o prežitie budeme hrať na MS ešte veľa rokov."

Chýba kvalita

Po zápase s USA sa naši museli vážne zaoberať záchranárskymi prácami. Tie za našich môžu vyriešiť Dáni. Stačí, ak proti Taliansku zabodujú. „Verím, že nám Dáni pomôžu, pretože nemáme žiadnu šancu vyhrať ani so Švédmi. Ja chápem, že fanúšikovia majú nádej, ale nám chýba kvalita. Veď tréner nemal koho zavolať. Máme v NHL málo hráčov, ktorí už majú svoj vek. Hovorilo sa veľa o Surovom, ale Tomáš má rovnako už 38 rokov, v našej lige môže hrať ešte ďalšiu sezónu nadpriemerne, ale tu na MS je to úplne iné. Aj pre mňa je to úplne iný hokej. Prehrať 1:6 je veľa, ale Američania mali ďalších päť-šesť šancí na gól. V utorok nás čaká druhý najsilnejší súper na turnaji, zasa to bude hra mačky s myšou," uzavrel Hudáček svoje nedeľňajšie emocionálne hodnotenie. Zápas našich so Švédskom sa začína zajtra o 12.15 hod. 

(TASR, TT)

Dravecký: Nepodľahnúť panike
Odchovanec košického hokeja a kapitán Slovákov, krídelník Vladimír Dravecký, po nedeľňajšom výprasku uviedol: „Američania potvrdili, že majú enormnú kvalitu. Po kontaktnom góle na 1:2 sme podľahli eufórii. Zbláznili sme sa, otvorili sme to. S takýmto súperom musíme hrať zodpovedne a disciplinovane. Musíme sa teraz sústrediť na záverečný zápas so Švédskom. Nesmieme podľahnúť panike, lebo to bude zasa zlé." 

foto: TASR

(TASR)

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím