12.10.16

Podľa Čadu Košice stopli cudzinci z Fribourgu

Rovnako ako pred rokom, aj teraz bolo 1. kolo play-­off pre košických hokejistov v Lige majstrov konečnou. Po domácej remíze 1:1 s Fribourgom­Gotterón prehrali oceliari vo Švajčiarsku 1:4. O ich jediný gól sa postaral Juraj Milý. Krátko po zápase sme vyspovedali trénera HC Košice Rostislava Čadu.

Pán Čada, Košice sa rozlúčili s Ligou majstrov v šestnásťfinále. Aké sú vaše pocity pár minút po vypadnutí?

Vzhľadom na to, že dve tretiny sme v obrannej hre vo Fribourgu odohrali tak, ako sme si určili, tak ma tesne po zápase náš koniec v Lige majstrov o to viac mrzí. O všetkom rozhodli dve krátko po sebe nasledujúce chyby v poslednej tretine. Domáci nám tam odskočili, rozhodli o výsledku aj o postupe.

V 28. minúte vyrovnal na 1:1 po dravom úniku Juraj Milý. Nebol v tej chvíli súper zrelý aj na ďalší gólový úder?

Presne tak. Práve v tejto fáze zápasu mali domáci dostať ďalší gól. Mali sme šance, ešte aj v oslabení sme tam mali prečíslenie dvaja na jedného. Ak by sme šli vtedy do vedenia, pre švajčiarsky tím by to bola veľká rana. Fribourgu dosť pomohli presilovky. V prvých dvoch tretinách hral štyri, my ani jednu.

Tretia tretina začala ako zo zlého sna. Dva zlepené góly Rathgeba a Červenku pochovali postupové nádeje. Tušili ste už, keď ste si vyberali oddychový čas, že trojgólové manko bude až priveľkým sústom?

Dvoma zlepenými gólmi sa domáci dostali do pohody, mohli hrať pokojne. Keď som si vyberal timeout, tak sme potrebovali zastaviť nápor súpera. V momente, keď si vyberáte oddychový čas, nepremýšľate o obrate v stretnutí, riešite aktuálnu situáciu, keďže ste dostali dva rýchle góly. Potrebovali sme sa otriasť, znova sa zorganizovať a následne sa pokúsiť dať gól, aby sme sa vrátili do hry.

V odvete ste strelili jediný gól. To na víťazstvo stačiť nemohlo. Myslíte si, že ste mohli hrať odvážnejšie a častejšie sa pokúšať súperovi podkúriť?

Aby sme si mohli vytvoriť väčší, súvislý tlak, to by sme museli hrať v obrane ešte lepšie. Súperove útoky by sme potrebovali zastavovať rýchlejšie a rovnako rýchlejšie prechádzať do protiútoku. Súperova sila v ofenzíve bola veľká a na ich ľade sa to prejavilo obzvlášť v presilovkách. 

Mal tím, ktorý vediete, na viac?

Touto otázkou by som sa zapodieval neskôr, nie pár minút po zápase.

Slovenskí zástupcovia sa v Lige majstrov ani tento rok do osemfinále neprebojovali (Nitra podľahla Vítkoviciam 0:7 a 0:5). V čom zaostávajú za vyspelou hokejovou Európou?

Nás do ďalšieho kola nepustili veľmi kvalitní cudzinci v tíme súpera. Tí sa postarali o rozdiel v hernom prejave a aj rozhodovali stretnutie. Ak to mám porovnať so Slovenskom, tak švajčiarske kluby majú oveľa väčšiu možnosť angažovať špičkových hráčov. A tí sú často hráčmi, ktorí rozhodujú.

Foto: Veronika Janušková

 

Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím