28.11.16

KOŠIČAN ROKA 2016 - nominácia: Henrich Burdiga

Košický podnikateľ Henrich Burdiga sa v roku 2016 zviditeľnil ako aktivista a líder najväčšieho prejavu občianskeho aktivizmu v Košiciach od roku 1989. 

Stál pri vzniku občianskej iniciatívy Nezaplatím EEI ani cent, ku ktorej sa postupne pridávali stovky až tisícky nespokojných Košičanov. Opakované protesty súviseli so zavedením zón plateného parkovania v širšom centre mesta, za ktorým stojí súkromná spoločnosť EEI. Vlna protestov sa spustila v lete 2016 po tom, čo vedenie mesta schválilo novú štruktúru parkovania. Iniciatíve Nezaplatím EEI ani cent na čele s Henrichom Burdigom sa podarilo zorganizovať najväčší protest v histórii Košíc pred budovou magistrátu, na ktorý prišlo vyše 2000 ľudí. 

Burdiga je takisto jedným z hlavných signatárov petície za zmenu schválenej koncepcie parkovania v Košiciach. V novembri podali aktivisti na magistrát mesta Košice petíciu so 17-tisíc podpismi. 

Foto: archív hb
Foto: archív hb

“Nominácia na KOŠIČANA ROKA ma prekvapila a vážim si ju. Vnímam ju ako nomináciu všetkých statočných Košičanov, ktorí nás, aktivistov, v kauze parkovania podporovali a naďalej podporujú. Chcel by som sa im aj touto cestou poďakovať. Bez Košičanov a ich podpory by sme nedokázali nič a ani ja by som nebol človekom, o ktorého sa zaujímajú médiá a ankety. Pevne verím, že občania nám zachovajú svoju dôveru a spoločne sa nám podarí dosiahnuť zastavenie EEI a korupcie či klientelizmu v našom meste. Rašiho a jeho poskokov by asi zodvihlo zo stoličky, keby som uspel… Ja ale v ankete držím palce pánovi farárovi Gombitovi, ktorému som dal aj svoj hlas. Veci, ktoré robí, sú na rozdiel od našich politikov nezištné a úprimné, v prospech obyčajných ľudí. To si zaslúži ocenenie a úctu Košičanov,” reagoval na nomináciu v ankete KOŠIČAN ROKA Henrich Burdiga.

Henrich Burdiga dňa 24.1.2017 odstúpil
z ankety KOŠIČAN ROKA 2016

 

Čítajte viac: kosican-roka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím