28.11.16

KOŠIČAN ROKA 2016 - nominácia: Košice IT Valley

Hlavnou myšlienkou združenia Košice IT Valley je budovať a rozvíjať v Košickom kraji aj na celom východnom Slovensku podmienky pre IT vzdelávanie a podnikanie. Združenie podporuje spoluprácu svojich členov a pomáha tak vytvárať pracovné pozície s vyššou pridanou hodnotou v regióne. Poslaním združenia je takisto podporiť vzdelávanie potrebné pre tieto pracovné pozície a motivovať mládež na štúdium a prácu v IT. Združenie je známe aj pod názvom IT kluster. 

V roku 2015 bol klaster certifikovaný na “Cluster Management Excellence Label GOLD” ako prvý v strednej Európe a je jedným z troch certifikovaných klastrov v oblasti informačných a komunikačných technológií. V súčasnosti klaster zastrešuje v sektore informačných technológií viac ako 10 000 zamestnancov len v Košiciach. 

Foto: archív iv
Foto: archív iv

“Chceme sa poďakovať za nomináciu, ktorú si vážime. Počas desiatich rokov nášho pôsobenia práve aktivitou klastra a našich členov došlo k výraznému posunu mesta, jeho omladeniu a vytvoreniu skvelých príležitostí pre nás, Košičanov. IT je budúcnosť nielen pre mladých, a preto budeme naďalej pracovať na tom, aby sme náš región posúvali vpred," vyjadrila sa výkonná riaditeľka združenia IT Valley Kristína Kertészová.
 

Hlasujte formou SMS na číslo 6679 
Text SMS: B2
Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican-roka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím