24.01.17

KOŠIČAN ROKA 2016 - nominácia: Peter Gombita

Rímskokatolícky farár, riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život a aktívny bežec Peter Gombita sa dlhodobo zapája do starostlivosti o ľudí bez domova. V roku 2016 zároveň absolvoval 1550 kilometrov dlhý beh z Košíc do Vatikánu s myšlienkou pomôcť chudobným. 

Foto: archív pg
Foto: archív pg

Rímskokatolícky farár je známy ako aktívny bežec. V aktuálnom roku sa rozhodol upozorniť na problémy chudoby a podporiť aktívnym behom práve ľudí bez domova. Absolvoval 50 maratónov za 50 dní a odbehol tak trať dlhú 1550 kilometrov z Košíc do Vatikánu. Z peňazí, ktoré sa mu prostredníctvom darcovskej sms alebo milodarmi podarilo vyzbierať, podporil cestu ľudí bez domova do Ríma. Peter Gombita absolvoval beh aj v rámci titulu Košice Európske mesto športu 2016.

Neziskovú organizáciu Oáza – nádej založil Gombita v Bernátoviach pri Košiciach s cieľom pomáhať ľuďom bez peňazí, bez domova, priateľov a často aj bez rodiny. 

Foto: archív pg
Foto: archív pg

“Božie cesty sú nevyspytateľné, a preto túto nomináciu beriem ako Jeho cestu ako cezo mňa a aj cez televíziu KOŠICE:DNES oslovuje ľudí. Aby sme si všímali menej šťastných, menej zdravých, chudobných a núdznych. Pán Boh zaplať aj za túto príležitosť ako pomôcť,” vyjadril san a margo nominácie Peter Gombita.

Hlasujte formou SMS na číslo 6679 
Text SMS: A11
Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican-roka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím