03.04.17

Folklóristi z Východu ovládli aj druhé semifinále šou Zem spieva

Piati z desiatich finalistov sú z Východu.  

Šou Zem spieva sa blíži do finále a diváci sa majú rozhodne na čo tešiť. Po prvom semifinále, z ktorého sa do finále prebojovali aj dvaja súťažiaci z Východu, Štefan Štec a detský spevácky súbor Šafolka sa k ním pripoja ďalší traja východniari.

Rusínske trio - Dominika Novotná, Simona Morozová, Dominika Sakmárová

Všetky tri dievčatá pôsobia v Košiciach, sú krásne a v hrdle majú zlato. V sobotňajšom semifinále odprezentovali svadobné piesne z obce Šambron, ktoré divákom predviedli za doprovodu tradičného čepčenia. Po úvodnom speve bez doprovodu hudobných nástrojov, počas ktorého asi všetci zatajovali dych a každému behali zimomriavky po chrbte, pridali dievčatá ešte jeden krátky hudobný kúsok, už v tanečnom svadobnom rytme.

Folklórna skupina Raslavičan

Táto skupina z malej obce na východe Slovenska predviedla energické tanečné predstavenie, ktoré poukázalo na krásy radovánok našich predkov. Folklórny kolektív pôsobí už viac ako 80 rokov a prepája vzájomne tri generácie, takže tradícia tu ide ruka v ruke s novou dobou. 

Peter Vajda pôsobiaci v košickom súbore Borievka

Nadaný a sympatický tanečník zvolil pre účasť v druhom semifinále rómske tance zo Sečovskej Polianky a tanečné motívy z Parchovian a od publika a poroty si vyslúžil ovácie. Ďurovčík trefne poznamenal, že by Peter mohol svojou precíznosťou, no zároveň ľahkosťou v tanci reprezentovať Slovensko v zahraničí a spolu so svojím šarmom získať na svoju stranu davy faniniek.

Nenechajte si újisť veľké finále v sobotu 8. apríla o 20:25 na Jednotke. 

foto: repro Youtube

Čítajte viac: folklor Kultura

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím