07.04.17

Najlepšie eventy na najbližších sedem dní: Toto sú akcie, ktoré sa oplatí zažiť!

 

BARBORA BLOOM & MARTINA JAVOR 07. 04., piatok, 19:30 h, 5€/7€  Kasárne/Kulturpark  Dva koncerty v jeden večer. Na pódiu vystúpia skladateľka a speváčka so zastretým altom Barbora Bloom a slovenská pesničkárka Martina Javor, ktorá mieša zvuk gitary s popom, punkom a folkom.

BARBORA BLOOM & MARTINA JAVOR
07. 04., piatok, 19:30 h, 5€/7€
Kasárne/Kulturpark

Dva koncerty v jeden večer. Na pódiu vystúpia skladateľka a speváčka so zastretým altom Barbora Bloom a slovenská pesničkárka Martina Javor, ktorá mieša zvuk gitary s popom, punkom a folkom.

RONJA, DCÉRA LÚPEŽNÍKA 07. 04., piatok, 19:00 h, 2€/4€ Štátne divadlo Košice Premiéra rozprávkového príbehu slávnej Astrid Lindgrenovej v podaní hercov činohry v réžii Petra Palika, s hudbou Martina Geišberga a bojovými scénami Petra Nůseka. Rozprávka pre celú rodinu, jeden z najkrajších príbehov o priateľstve, odvahe a dobrodružstve.

RONJA, DCÉRA LÚPEŽNÍKA
07. 04., piatok, 19:00 h, 2€/4€
Štátne divadlo Košice


Premiéra rozprávkového príbehu slávnej Astrid Lindgrenovej v podaní hercov činohry v réžii Petra Palika, s hudbou Martina Geišberga a bojovými scénami Petra Nůseka. Rozprávka pre celú rodinu, jeden z najkrajších príbehov o priateľstve, odvahe a dobrodružstve.

GONSOFUS & LOS MASAKEROS 08. 04., sobota, 20:00 h, 4€/6€ Kasárne/Kulturpark Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev (RU) a Gábor Tokár (HU). Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich štýlu "transcontinental groove", ktorý spája žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až desať hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra. Naživo a na mieste.​ Koncert kapely Gonsofus uvedie skupina Los Massakeros z Košíc

GONSOFUS & LOS MASAKEROS
08. 04., sobota, 20:00 h, 4€/6€
Kasárne/Kulturpark

Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev (RU) a Gábor Tokár (HU). Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich štýlu "transcontinental groove", ktorý spája žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až desať hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra. Naživo a na mieste.​ Koncert kapely Gonsofus uvedie skupina Los Massakeros z Košíc

DANCEFABRIK: SVETLO, TIEŇ, POHYB 09. 04., nedeľa, 18:00 h, 2€ /1€ Tabačka Kulturfabrik Priestor rozčlenený na veľa stanovíšť, každé z nich ponúka inú činnosť. Ako môže svetlo ovplyvniť pohyb? Ako sa vytvára trojfarebný tieň a ako s ním a pohybom pracovať? Ako zväčšiť alebo zmenšiť pohyb pomocou svetla? Ako môžme využiť starý dobrý meotar?

DANCEFABRIK: SVETLO, TIEŇ, POHYB
09. 04., nedeľa, 18:00 h, 2€ /1€
Tabačka Kulturfabrik

Priestor rozčlenený na veľa stanovíšť, každé z nich ponúka inú činnosť. Ako môže svetlo ovplyvniť pohyb? Ako sa vytvára trojfarebný tieň a ako s ním a pohybom pracovať? Ako zväčšiť alebo zmenšiť pohyb pomocou svetla? Ako môžme využiť starý dobrý meotar?

MODRÉ HORY & SIMS 09. 04., nedeľa, 20:00 h, 6€/8€ Kasárne/Kulturpark Raperské duo Lyrik a Bene z formácie Modré hory, doplnené o klávesáka Rolanda Kánika a Sims z Minneapolisu, člen kultových Doomtree, vystúpia na tom istom pódiu v jeden večer, aby porozrpávali svoje spoločné pravdy.

MODRÉ HORY & SIMS
09. 04., nedeľa, 20:00 h, 6€/8€
Kasárne/Kulturpark

Raperské duo Lyrik a Bene z formácie Modré hory, doplnené o klávesáka Rolanda Kánika a Sims z Minneapolisu, člen kultových Doomtree, vystúpia na tom istom pódiu v jeden večer, aby porozrpávali svoje spoločné pravdy.

TabQuiz 10. 04., pondelok, 19:00 h, 1€ Fabricafe/Tabačka  Zostavte 3 - 6 členný tím, odpovedzte správne na čo najviac otázok a ukážte, že ste to práve vy, kto je v Tabačke najmúdrejší. Záber otázok je široký, od všeobecného prehľadu, cez hudobné a filmové ukážky.

TABQUIZ
10. 04., pondelok, 19:00 h, 1€
Fabricafe/Tabačka

Zostavte 3 - 6 členný tím, odpovedzte správne na čo najviac otázok a ukážte, že ste to práve vy, kto je v Tabačke najmúdrejší. Záber otázok je široký, od všeobecného prehľadu, cez hudobné a filmové ukážky.

MANKIND & DRUHÝ DYCH 11. 04., utorok, 19:00 h, vstup voľný Kasárne/Kulturpark Katedra tanečnej tvorby Hudobno-tanečnej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave prezentuje záverečné práce svojich študentov verejnosti formou predstavenia.

MANKIND & DRUHÝ DYCH
11. 04., utorok, 19:00 h, vstup voľný
Kasárne/Kulturpark

Katedra tanečnej tvorby Hudobno-tanečnej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave prezentuje záverečné práce svojich študentov verejnosti formou predstavenia.
 

VYBEER SA NA TOMÁŠA SLOBODU A TALKSHOW 11. 04., utorok, 20:00 h, vstup voľný Colosseum Chodíte von len v piatok a cez víkend a počas týždňa sedíte doma? Zmeňte to, zavolajte kamošov a poďte do Collossea na koncerty Tomáša Slobodu z Le Payaco a skupiny Talkshow. Budú to akustické koncerty plné super zábavy, spoločných hitov a samozrejme piva. VYBEER SA VON je kampaň Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. Jej cieľom je dostať mladých dospelých aspoň na chvíľu mimo on-line sveta - ukázať im čaro osobných stretnutí s priateľmi s „vôňu“ človečiny a presvedčiť ich, že zážitky „na živo“ sú najlepšie. A naživo sú najlepšie aj takéto koncerty.

VYBEER SA NA TOMÁŠA SLOBODU A TALKSHOW
11. 04., utorok, 20:00 h, vstup voľný
Colosseum

Chodíte von len v piatok a cez víkend a počas týždňa sedíte doma? Zmeňte to, zavolajte kamošov a poďte do Collossea na koncerty Tomáša Slobodu z Le Payaco a skupiny Talkshow. Budú to akustické koncerty plné super zábavy, spoločných hitov a samozrejme piva.
VYBEER SA VON je kampaň Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. Jej cieľom je dostať mladých dospelých aspoň na chvíľu mimo on-line sveta - ukázať im čaro osobných stretnutí s priateľmi s „vôňu“ človečiny a presvedčiť ich, že zážitky „na živo“ sú najlepšie. A naživo sú najlepšie aj takéto koncerty.

 AKO VYDRBAŤ SO SYSTÉMOM: AKO SA ZBAVIŤ ZAMESTNANIA 11. 04., utorok, 18:00 h, 1€ Coworking Košice „co-Šicke“ Seminár o tom, ako sa zbaviť stereotypu v zamestnaní. Pozrieme sa na niekoľko možností, ako sa tešiť v pondelok "do práce".  Aké sú hlavné dôvody na zmenu? Prečo zamestnanec dostane najmenej peňazí a ako to zmeniť? Prenájom nehnuteľností? Podnikanie? Freelancing? Ktorou cestou sa vydať?
AKO VYDRBAŤ SO SYSTÉMOM: AKO SA ZBAVIŤ ZAMESTNANIA
11. 04., utorok, 18:00 h, 1€
Coworking Košice „co-Šicke“

Seminár o tom, ako sa zbaviť stereotypu v zamestnaní. Pozrieme sa na niekoľko možností, ako sa tešiť v pondelok "do práce". Aké sú hlavné dôvody na zmenu? Prečo zamestnanec dostane najmenej peňazí a ako to zmeniť? Prenájom nehnuteľností? Podnikanie? Freelancing? Ktorou cestou sa vydať?
 
TOLKIEN READING DAY 11. 04., utorok, 18:00 h, vstup voľný Kníhkupectvo Martinus.sk - Košice Pozývame všetkých fanúšikov J.R.R. Tolkiena, aby si u nás pripomenuli Tolkien Reading Day, ktorý sa koná po celom svete. My ho budeme oslavovať síce trocha neskôr, ale o to s väčšou radosťou a nadšením!  Pripravili sme pre vás: čítanie úryvkov z kníh J.R.R. Tolkiena, prednášku na tému populárne fanúšikovské teórie, hlasovanie o najobľúbenejšiu tolkienovskú postavu, tolkienovské dilemy, vtipné obrázkové meme z internetu

TOLKIEN READING DAY
11. 04., utorok, 18:00 h, vstup voľný
Kníhkupectvo Martinus.sk - Košice

Pozývame všetkých fanúšikov J.R.R. Tolkiena, aby si u nás pripomenuli Tolkien Reading Day, ktorý sa koná po celom svete. My ho budeme oslavovať síce trocha neskôr, ale o to s väčšou radosťou a nadšením! Pripravili sme pre vás: čítanie úryvkov z kníh J.R.R. Tolkiena, prednášku na tému populárne fanúšikovské teórie, hlasovanie o najobľúbenejšiu tolkienovskú postavu, tolkienovské dilemy, vtipné obrázkové meme z internetu.

ZVUK V ŠOPE - TIJANA STANKOVIĆ (SRB/HU) 12. 04., streda, 20:00 h, 2€ Šopa Gallery Husle a spev. Živelnosť tradičného folklóru, hľadanie nových výrazových možností cez voľnú improvizáciu a prepájanie sveta extenzívnych hlasových a huslových techník. To nepočujete tak často. Spájanie takzvaného "free" a tradičného folklóru môžete počuť v hre mladej srbskej huslistky a speváčky Tijany Stanković žijúcej v Budapešti. Je vyštudovanou etmuzikologičkou a o to zaujímavejšia je jej hra a tvorba.

ZVUK V ŠOPE - TIJANA STANKOVIĆ (SRB/HU)
12. 04., streda, 20:00 h, 2€
Šopa Gallery

Husle a spev. Živelnosť tradičného folklóru, hľadanie nových výrazových možností cez voľnú improvizáciu a prepájanie sveta extenzívnych hlasových a huslových techník. To nepočujete tak často. Spájanie takzvaného "free" a tradičného folklóru môžete počuť v hre mladej srbskej huslistky a speváčky Tijany Stanković žijúcej v Budapešti. Je vyštudovanou etmuzikologičkou a o to zaujímavejšia je jej hra a tvorba.

TANEČNÁ NOC ARGENTÍNSKEHO TANGA 13. 04., štvrtok, 18:00 h, 3€ HalmiSpace, Hlavná 21, Košice Prišla jar! Začni žiť, príjmi nové výzvy a otvor svoju myseľ novým zážitkom a skúsenostiam. Máme pre teba niečo špeciálne. Niečo, čo v Halmi doposiaľ ešte nebolo - tanečný večer venovaný argentínskemu tangu! Zavolaj svoju polovičku a kamarátov, a spoznaj s nami krásy temperamentného argentínskeho tanca na vlastnej koži / vlastných nohách v sprievode skúsených tanečníkov. Workshop je určený pre začiatočníkov a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť a zatancovať si v rytme tanga.

TANEČNÁ NOC ARGENTÍNSKEHO TANGA
13. 04., štvrtok, 18:00 h, 3€
HalmiSpace, Hlavná 21, Košice

Prišla jar! Začni žiť, príjmi nové výzvy a otvor svoju myseľ novým zážitkom a skúsenostiam. Máme pre teba niečo špeciálne. Niečo, čo v Halmi doposiaľ ešte nebolo - tanečný večer venovaný argentínskemu tangu! Zavolaj svoju polovičku a kamarátov, a spoznaj s nami krásy temperamentného argentínskeho tanca na vlastnej koži / vlastných nohách v sprievode skúsených tanečníkov. Workshop je určený pre začiatočníkov a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť a zatancovať si v rytme tanga.

Varšová
Zdieľať článok:

Je absolventkou Masarykovej Univerzity v Brne v odbore Dejiny Umenia. Dlhé roky žila mimo Slovenska a venovala sa online. Dnes pre KOŠICE:DNES spravuje sociálne siete.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím