17.05.17

Noc múzeí a galérií o osobnostiach Košíc

Foto: Veronika Janušková

V sobotu už po ôsmykrát otvoria cez noc svoje brány košické múzeá a galérie. Pre Košičanov a návštevníkov metropoly je od 17. hodiny do polnoci pripravený bohatý program plný výstav, fotografií a vynálezov slávnych umelcov, ktorí sa svojimi úspechmi zapísali do košických dejín. 

Ako informoval riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma, organizátori pre návštevníkov pripravili bohatý program, ktorý ulahodí nielen fanúšikom dejín, umenia, vedy či techniky. „Košičania budú mať možnosť tento rok spoznať v múzeách a galériách významné osobnosti, umelcov, bankárov, ale aj vedcov, ktorí preslávili nielen naše mesto, ale aj samých seba na Slovensku i v zahraničí,“ dodal riaditeľ Visit Košice. 

Noc múzeí a galérií o osobnostiach Košíc

Viac k téme

17.05.17
Noc múzeí a galérií o osobnostiach Košíc

Riaditeľka Východoslovenskej galérie nám prezradila, že po prvýkrát budú môcť priaznivci umenia vidieť obraz od Ignáca Klimkoviča, o ktorý mala galéria záujem deväť rokov. „Je to dielo, ktoré svojou umeleckou hodnotou možno nie je úplne výrazné, ale je veľmi silné svojím námetom. Na obraze je hlúčik turistov, ktorí sú v jaskyni a odhaľujú útroby našej Zeme,“ vysvetlila riaditeľka. 

Ochutnávka piva 

Východoslovenské múzeum pre priaznivcov histórie pripravilo aj novinku, ktorá ulahodí hlavne mužom. Ako uviedol riaditeľ Východoslovenského múzea Róbert Pollák, múzeum sa pri príležitosti 145. výročia svojho vzniku rozhodlo potešiť milovníkov piva, pre ktorých po prvýkrát uvarili „Múzejnú 14,5-ku“. 

(JH)
Foto: veja

Čítajte viac: noc-muzeii

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím