06.05.17

Predviedli módu z výmenníka

Foto: Robo Hakl

Módna prehliadka v Kasárňach bola jednou zo sprievodných podujatí osláv Dňa mesta. Modely značky VYVA vytvorili bežné ženy z Výmenníka Važecká na sídlisku Nad Jazerom.

Módna prehliadka sa niesla v znamení modrej farby, pričom nielen samotné modely, ale aj modelky boli amatérky. Rady sa stretávajú vo Výmenníku Važecká, kde dávajú dokopy svoje nápady.

„Modrá zosobňuje tajomstvo. Každá žena v určitej fáze svojho života si nesie nielen tajomstvá, ale aj radosti a starosti, ktoré k životu patria,“ prezradila dôvod modrej farby Jana Bučková, koordinátorka projektu VYVA. Doplnila, že ženy vo výmenníku pripravovali kolekciu približne 2 až 3 mesiace.

„Modely robili žiačky zo základnej školy, ale aj stredoškoláčky a vysokoškoláčky, máme tam aj dôchodkyne. Dokonca je tam jedna mamka, ktorá ma štyri deti a pracuje v IT spoločnosti, ale je zručná aj po krajčírskej stránke,“ doplnila J. Bučková.

Módnu prehliadku si prišla pozrieť aj starostka Mestskej časti Nad Jazerom Lenka Kovačevičová, kde výmenník pôsobí.

„Som hrdá, že VYVE sa veľmi darí. Hovoria, že sú amatérky, ale bolo to profesionálne,“ konštatovala L. Kovačevičová, ktorá obdivuje všetky dievčatá a dámy, ktoré majú čas na šitie. „Naposledy som šila asi na základnej škole,“ odpovedala starostka, či by sa aj ona nechcel pridať k návrhárkam. 

Foto: Robo Hakl


 

Čítajte viac: moda

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím