28.04.17

Program Tabačky na najbližšie dni

29. 04., sobota, 19:00 h, 6€/4€ Neskorý zber: Elegancia kvantového králika /tanec/ Predstavenie je pohybovo - tanečné experimentovanie s kvantovou teóriou a jej vnímaním lineárnej a nelineárnej podstaty reality. Subatómový svet je svetom rytmu, pohybu a nepretržitej zmeny. Nie je však ľubovoľný a chaotický, ale riadi sa veľmi pevnými a presnými pravidlami. Témy kvantovej teórie sú veľmi rozrušujúce a veľa ľudí povie, že sú nepotrebné pre obyčajný, každodenný život ale pravda je, že sú všade okolo nás. Preto treba len nájsť zrozumiteľný jazyk, ktorý by bol pochopiteľný pre masy. Napríklad umenie a špeciálne tanec má túto silu. Myslime si, že predstavenie Elegancia kvantového králika je práve takáto forma. Rozprávať o týchto nepredstaviteľných témach ľudským telom. Prvá časť predstavenia je s hovoreným slovom kde sa hráme s témami kvantovej teórie cez pohyb a pohybové témy. Predstavenie je určené širokej verejnosti. Prečo?, lebo si myslíme, že otvára diskusiu práve do týchto tém. Námet a choreografia: Anna Sedlačková, Daniel Raček Hudba: Peter Groll Kostýmy: Dorota Cigánková Svetelný dizajn: Katarína Ďuricová Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt ďalej podporili: Ministerstvo kultúry SR, Štúdio 12, Babyfit, o.z. Dĺžka: 50 minút + diskusia

29. 04., sobota, 19:00 h, 6€/4€
Neskorý zber: Elegancia kvantového králika
/tanec/

Predstavenie je pohybovo - tanečné experimentovanie s kvantovou teóriou a jej vnímaním lineárnej a nelineárnej podstaty reality. Subatómový svet je svetom rytmu, pohybu a nepretržitej zmeny. Nie je však ľubovoľný a chaotický, ale riadi sa veľmi pevnými a presnými pravidlami. Témy kvantovej teórie sú veľmi rozrušujúce a veľa ľudí povie, že sú nepotrebné pre obyčajný, každodenný život ale pravda je, že sú všade okolo nás. Preto treba len nájsť zrozumiteľný jazyk, ktorý by bol pochopiteľný pre masy. Napríklad umenie a špeciálne tanec má túto silu. Myslime si, že predstavenie Elegancia kvantového králika je práve takáto forma. Rozprávať o týchto nepredstaviteľných témach ľudským telom. Prvá časť predstavenia je s hovoreným slovom kde sa hráme s témami kvantovej teórie cez pohyb a pohybové témy. Predstavenie je určené širokej verejnosti. Prečo?, lebo si myslíme, že otvára diskusiu práve do týchto tém.

Námet a choreografia: Anna Sedlačková, Daniel Raček
Hudba: Peter Groll
Kostýmy: Dorota Cigánková
Svetelný dizajn: Katarína Ďuricová

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt ďalej podporili: Ministerstvo kultúry SR, Štúdio 12, Babyfit, o.z.

Dĺžka: 50 minút + diskusia

3. 5., streda, 19:00 h., 6/4/2€ NA PERÓNE: Fasbuk /divadlo/ Absurdný pohľad do života súčasného umelca a jeho “projektového” života.   Inscenácia FASBUK ("Óda na divadlo") vznikla metódou kolektívnej tvorby ako výsledok pokusu inscenovať text ocenený v rámci súťaže "Vejk AP2!". Kombinácia hercov a režiséra priniesla v procese skúšania témy, ktoré tvorcov čoraz viac vzďaľovali od pôvodnej predlohy. Herci a neskôr spoluautori boli konfrontovaní so svojou túžbou hrať divadlo, ktoré reflektuje ich vlastné pocity a záväzkom interpretovať text, ktorý bol ocenený v súťaži. "Môj život v projektoch",  tak by znela  dnešná parafráza Stanislavského knihy "Môj život v umení" podľa tvorcov inscenácie FASBUK.  Réžia: Ľubo Burgr  Hrajú: Peter Kočiš, Zuzana Psotková, Jana Wernerová  Hudba: Ľubo Burgr a výber. Dĺžka: 50 minút po predstavení neformálna diskusia s tvorcami a divákmi Rezervácia vstupeniek: production@naperone.sk Činnosť divadla v roku 2017 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

3. 5., streda, 19:00 h., 6/4/2€
NA PERÓNE: Fasbuk
/divadlo/

Absurdný pohľad do života súčasného umelca a jeho “projektového” života. Inscenácia FASBUK ("Óda na divadlo") vznikla metódou kolektívnej tvorby ako výsledok pokusu inscenovať text ocenený v rámci súťaže "Vejk AP2!". Kombinácia hercov a režiséra priniesla v procese skúšania témy, ktoré tvorcov čoraz viac vzďaľovali od pôvodnej predlohy. Herci a neskôr spoluautori boli konfrontovaní so svojou túžbou hrať divadlo, ktoré reflektuje ich vlastné pocity a záväzkom interpretovať text, ktorý bol ocenený v súťaži. "Môj život v projektoch", tak by znela dnešná parafráza Stanislavského knihy "Môj život v umení" podľa tvorcov inscenácie FASBUK.

Réžia: Ľubo Burgr
Hrajú: Peter Kočiš, Zuzana Psotková, Jana Wernerová
Hudba: Ľubo Burgr a výber.

Dĺžka: 50 minút po predstavení neformálna diskusia s tvorcami a divákmi
Rezervácia vstupeniek: production@naperone.sk
Činnosť divadla v roku 2017 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

2. 5., utorok, 19:00 h, 3€/2€ Filmový klub: Hitchcock / Truffaut (Hitchcock/Truffaut, Francúzsko / USA, 2015, 79 min, r. Kent Jones) /film/ Kniha z roku 1966 – Hitchcock/Truffaut – je sériou rozhovorov týchto dvoch významných režisérov, pričom mapuje Hitchocockov život ako filmára a jeho pohľad na film samotný. Sám Truffaut ho nazýval „najdôležitejším režisérom, aký kedy žil“. Kniha je priam povinnou pre každého filmára.. Dokument je spojením archívnych záberov a rozhovor s aktuálne najlepšími filmovými tvorcami akými je napríklad Martin Scorsese či David Fincher.

2. 5., utorok, 19:00 h, 3€/2€
Filmový klub: Hitchcock / Truffaut
(Hitchcock/Truffaut, Francúzsko / USA, 2015, 79 min, r. Kent Jones)
/film/

Kniha z roku 1966 – Hitchcock/Truffaut – je sériou rozhovorov týchto dvoch významných režisérov, pričom mapuje Hitchocockov život ako filmára a jeho pohľad na film samotný. Sám Truffaut ho nazýval „najdôležitejším režisérom, aký kedy žil“. Kniha je priam povinnou pre každého filmára.. Dokument je spojením archívnych záberov a rozhovor s aktuálne najlepšími filmovými tvorcami akými je napríklad Martin Scorsese či David Fincher.

30. 04., nedeľa, 11:00-17:00 h TRH v Tabačke /komunity/ Cieľom TRHu v Tabačke je predstaviť a podporiť lokálnych výrobcov, dizajnérov, remeselníkov a malých predajcov. Poskytnúť priestor kreatívnym ľuďom, ktorí využívajú prírodné suroviny, lokálne zdroje a poctivú remeselnú prácu spojenú s ich vlastným príbehom. Snažíme sa vybrať predajcov tak, aby kupujúci mali možnosť vybrať si z každého rožka troška.

30. 04., nedeľa, 11:00-17:00 h
TRH v Tabačke
/komunity/

Cieľom TRHu v Tabačke je predstaviť a podporiť lokálnych výrobcov, dizajnérov, remeselníkov a malých predajcov. Poskytnúť priestor kreatívnym ľuďom, ktorí využívajú prírodné suroviny, lokálne zdroje a poctivú remeselnú prácu spojenú s ich vlastným príbehom. Snažíme sa vybrať predajcov tak, aby kupujúci mali možnosť vybrať si z každého rožka troška.

Viac o programe na www.tabacka.sk
DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím