PR 05.05.17

Program Tabačky na najbližšie dni

6.5., sobota, 20:00 h vstupné 7/10€ Fallgrapp (SK) (koncert) Fallgrapp pôsobí na slovenskej scéne od roku 2012 a má za sebou dva vydané albumy. Debutový počin Rieka získal hneď štyri ocenenia Radio_Head Awards 2014 – Album, Singel, Debut a žánrová kategória Elektronická hudba. 20. marca vyšla kapele novinka V hmle, s ktorou sú spojené nemenej veľké očakávania a je isté, že má ambície obhájiť ocenenie Album roka. Napovedá tomu aj nominácia skladby Dym s hosťujúcim Jurajom Benetinom na Singel roka ešte pred vydaním albumu. Žánrovo ťažko zaraditeľná hudba Fallgrapp sa pohybuje na pomedzí štýlov ako downtempo, trip hop, instrumental electronica a alternative pop. Ich koncerty sú známe nezameniteľnou atmosférou, skvelým zvukom a perfektným live spracovaním albumových verzií skladieb. Hosťom aktuálneho turné bude česká dvojica Himalayan Dalai Lama, ktorá vo svojej tvorbe kombinuje prvky chillwave, ambientu, triphopu a techna.

6.5., sobota, 20:00 h, vstupné 7/10€
Fallgrapp (SK)
(koncert)

Fallgrapp pôsobí na slovenskej scéne od roku 2012 a má za sebou dva vydané albumy. Debutový počin Rieka získal hneď štyri ocenenia Radio_Head Awards 2014 – Album, Singel, Debut a žánrová kategória Elektronická hudba. 20. marca vyšla kapele novinka V hmle, s ktorou sú spojené nemenej veľké očakávania a je isté, že má ambície obhájiť ocenenie Album roka. Napovedá tomu aj nominácia skladby Dym s hosťujúcim Jurajom Benetinom na Singel roka ešte pred vydaním albumu. Žánrovo ťažko zaraditeľná hudba Fallgrapp sa pohybuje na pomedzí štýlov ako downtempo, trip hop, instrumental electronica a alternative pop. Ich koncerty sú známe nezameniteľnou atmosférou, skvelým zvukom a perfektným live spracovaním albumových verzií skladieb. Hosťom aktuálneho turné bude česká dvojica Himalayan Dalai Lama, ktorá vo svojej tvorbe kombinuje prvky chillwave, ambientu, triphopu a techna.

10.5., streda, 19:00 hvstupné 6€ Halka Třešňáková Stiftung: Für die Macht Účinkuje: Halka Třešňáková (a technická podpora Krusha s Františkem) Réžijná spolupráca: Apolena Vanišová Zvuk: Petr Krušelnický Svetlo: František Fabián Na procese se podieľali: Jan Bárta a Zuzana Sýkorová Javiskové fotografie: Ladislav Babuščák

 Predstavenie vzniklo s podporou: Ministerstva kultury ČR, hlavního města Prahy, Terra Madoda, Divadla 29, Studia Truhlárna a Jedefrau.org.

 Foto: Petr Králík Miss World Halka podporuje vitálnu spoločnosť ako jedinú možnosť dosiahnutia svetovej demokratickej demokracie. Miss World Halka cíti zodpovednosť za dialóg naprieč kontinentmi. Za vyriešenie globálnych problémov sveta. Miss World má veľmi realistický plán pre rok svojho funkčného obdobia. Krása je to, čo otvára dvere do skutočne každého obydlia, do každého srdca i duše. Chlebom proti hladu. Ľadom proti teplu. Zvony namiesto zbraní. Halka si dopraje luxus nazývať veci pravým menom a kryštáľovo jasne formulovať problémy. A nie len to: priamočiare, a napriek tomu flexibilné riešenia pre dnešný svet sú na ceste. 10.5., streda, 19:00 h, vstupné 6€
Halka Třešňáková Stiftung: Für die Macht
(divadlo) 

Účinkuje: Halka Třešňáková (a technická podpora Krusha s Františkem)
Réžijná spolupráca: Apolena Vanišová
Zvuk: Petr Krušelnický
Svetlo: František Fabián
Na procese se podieľali: Jan Bárta a Zuzana Sýkorová
Javiskové fotografie: Ladislav Babuščák 
Predstavenie vzniklo s podporou: Ministerstva kultury ČR, hlavního města Prahy, Terra Madoda,
Divadla 29, Studia Truhlárna a Jedefrau.org. 
Foto: Petr Králík

Miss World Halka podporuje vitálnu spoločnosť ako jedinú možnosť dosiahnutia svetovej demokratickej demokracie. Miss World Halka cíti zodpovednosť za dialóg naprieč kontinentmi. Za vyriešenie globálnych problémov sveta. Miss World má veľmi realistický plán pre rok svojho funkčného obdobia. Krása je to, čo otvára dvere do skutočne každého obydlia, do každého srdca i duše. Chlebom proti hladu. Ľadom proti teplu. Zvony namiesto zbraní. Halka si dopraje luxus nazývať veci pravým menom a kryštáľovo jasne formulovať problémy. A nie len to: priamočiare, a napriek tomu flexibilné riešenia pre dnešný svet sú na ceste.

7. 5., nedeľa, 19:00 h vstupné 3€/2€ Filmový klub: Baba z ľadu (film) (Bába z ledu, Česko / Francúzsko / Slovensko, 2017, 107 min., r. Bohdan Sláma) Po stretnutí s otužilcom Broňom začína ovdovelá Hana pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa doteraz krútil výhradne okolo jej synov, neviest a vnúčat. Zatiaľ čo šesťdesiatnička Hana prežíva love story, tradičné víkendové obedy v rodinnej vile strácajú na idylickosti a postupne vypláva na povrch, že každý z hrdinov má nejaké tajomstvo. Haniným nečakaným spojencom sa stáva vnuk Ivanko, ktorý si zamiloval nielen svojrázneho Broňa, ale aj jeho sliepku Adelu a komunitu otužilcov na brehu Vltavy. Príbeh odkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami prináša nádej, že život môžete vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku.

7. 5., nedeľa, 19:00 h, vstupné 3€/2€
Filmový klub: Baba z ľadu
(film)

(Bába z ledu, Česko / Francúzsko / Slovensko, 2017, 107 min., r. Bohdan Sláma)
Po stretnutí s otužilcom Broňom začína ovdovelá Hana pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa doteraz krútil výhradne okolo jej synov, neviest a vnúčat. Zatiaľ čo šesťdesiatnička Hana prežíva love story, tradičné víkendové obedy v rodinnej vile strácajú na idylickosti a postupne vypláva na povrch, že každý z hrdinov má nejaké tajomstvo. Haniným nečakaným spojencom sa stáva vnuk Ivanko, ktorý si zamiloval nielen svojrázneho Broňa, ale aj jeho sliepku Adelu a komunitu otužilcov na brehu Vltavy. Príbeh odkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami prináša nádej, že život môžete vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku.

9. 5., utorok, 19:00 hvstupné 3€/2€ Filmový klub: Viva (film) (Viva, Írsko / Kuba, 2015, far., 100 min, r. Paddy Breathnach) Jesus pracuje ako kaderník v nočnom travesty klube na Havane a sníva o tom, že sa raz stane hviezdou. Vďaka svojmu učiteľovi sa mu podarí urobiť konkurz a dostane prvú šancu na pódiu. Potom sa ale zjaví jeho roky neprítomný otec – bývalý boxer , dnes agresívny alkoholik – a všetky Jesusove nádeje zmarí. Ich vzájomné predstavy o živote nemôžu byť rozdielnejšie a tvrdo na seba narazia. Iba pozvoľna nachádza otec a syn náhľad do sveta toho druhého.

9. 5., utorok, 19:00 h, vstupné 3€/2€
Filmový klub: Viva
(film)

(Viva, Írsko / Kuba, 2015, far., 100 min, r. Paddy Breathnach)
Jesus pracuje ako kaderník v nočnom travesty klube na Havane a sníva o tom, že sa raz stane hviezdou. Vďaka svojmu učiteľovi sa mu podarí urobiť konkurz a dostane prvú šancu na pódiu. Potom sa ale zjaví jeho roky neprítomný otec – bývalý boxer , dnes agresívny alkoholik – a všetky Jesusove nádeje zmarí. Ich vzájomné predstavy o živote nemôžu byť rozdielnejšie a tvrdo na seba narazia. Iba pozvoľna nachádza otec a syn náhľad do sveta toho druhého.

Viac o programe na www.tabacka.sk
DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím