PR 05.01.17

Program v Tabačke Kulturfabrik na najbližšie obdobie

11.1., streda, 19:00 h, vstup voľný
Off Limits
Diskusia o podobe cenzúry a politickej regulácii v súčasnom umení a kultúre.

Aké metódy a formy cenzúry pretrvávajú vo východnej Európe? Kam nás posúva súčasná politická situácia vo vzťahu k cenzúre? Je cenzúra viditeľná pre širokú verejnosť? Aký je rozdiel v prístupe umelcov, aktivistov, kultúrnych manažérov či verejnosti k téme cenzúry v susedných krajinách?

Aktuálna politická situácia prináša mnohé výzvy pre umelcov a kultúrnych aktivistov. Existuje tolerovateľná forma cenzúry? Má právo štát cenzúrovať kultúru a umenie ktoré finančne dotuje? Existuje hranica, kde je to akceptovateľné?

Hostia diskusie:
Marta Ryczkowska - Open Territory Foundation, Lublin
Eszter Kozma - The Studio of Young Artists’ Foundation (FKSE), Budapest
Zuzana Štefková - Circle of Curators and Critics (c2c), Prague

Diskusia bude prebiehat v anglickom jazyku.
Vstup voľný.


12.1., štvrtok, 19:00 h, 3€
Whiskyho cestovateľské kino: Severná Kórea


Všadeprítomné obrazy a sochy veľkých vodcov, megalomanské propagandistické stavby, šedivé sídliská a chudobný vidiek, ťažké zbrane namierené na juh v demilitarizovanej zóne, tajní policajti neustále v pätách, atómový výbuch a hromadné tance v deň štátneho sviatku, priateľskí usmievajúci sa ľudia v parku ako komparz pre cudzincov v ostrom kontraste s bežnými ľuďmi na uliciach, ktorí v zúfalom strachu z represií za kontakt s cudzincom klopia oči v najšialenejšej diktatúre sveta...aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.


13.2.,pondelok, 20:00 h, 5€ / 7€
Astronautalis (USA) + Aby Wolf (USA)

Astronautalis je zanietený fotograf, cestujúci blogger i motorkár. Svoj široký záber záujmov a všetko čo absorbuje z ciest, prenáša do svojej hudby a textov. Na konte má 5 štúdiových albumov, 10 EP, vyše 20 kolaborácií a nespočetné množstvo koncertov. Myšlienky ráznych rapovaných verzií završuje v rockových refrénoch. Na jeho koncertoch nechýbajú improvizácie na témy z publika. Andy veľmi rád vystupuje v Čechách a na Slovensku.


16.2., štvrtok, 20:00 h, 10€ / 13€ / 16€
Movits! (SWE)

Trojčlenná formácia sa predstaví 16. februára v košickej Tabačke. Skupina Movits! vznikla v roku 2007 v meste Lulea a jej zostavu tvoria bratia Johan a Anders Rensfeldtovci a Joakim Nilsson. Debutovali o rok neskôr albumom Äppelknyckarjazz, po ktorom nasledovali štúdiovky Ut ur min skalle / Out Of My Head (2011), Huvudet bland molnen / Head Amongst the Clouds (2013) a They Tried To Bury Us, They Didn't Know That We Were Seeds (2015).

 

 


 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím