PR 15.12.16

Program v Tabačke na najbližší týždeň

Petra Tejnorová a kol.: Uhozené květinou

17.12. 2016, sobota, 20:00 h

Cesta do vnútorného sveta troch konkrétnych žien, ktorá v niekoľkých obrazoch pod rôznymi uhlami pohľadu odhaľuje predstavy o ženách, ktoré vytvára spoločnosť, a ktoré si niekedy vytvárajú aj ony samy. VANDA LUCIA TEREZA - tri ženy v čase a priestore. Som dosť dobrá žena? Som dosť dobrá matka? Som dosť dobrá?

Vytvorili: Petra Tejnorová, Jaro Viňarský, Jiří Konvalinka, Lucia Kašiarová, Tereza Ondrová, Vanda Hybnerová.

Viac >>

---

Až na severný pól

18.12., nedeľa, 19:00 h
(Tout en haut du monde, Dán. / Fr., 2015, 81 min)

Pätnásťročná Saša je dcéra bohatých aristokratických rodičov v Rusku koncom 19. storočia. Sníva o ďalekom severe a smúti nad osudom svojho dedka Olukina, významného vedca a polárnika, ktorý sa doteraz nevrátil zo svojej poslednej expedície, na ktorej sa pokúsil dobyť severný pól. Olukin predal svoje poslanie výskumníka Saše, ale jej rodičia to neschvaľujú a už jej dohovárajú svadbu. Saša sa rozhodne vzoprieť svojmu osudu, utiecť z domu a nájsť svojho dedka...aj keby mala ísť až na severný pól.

Viac >>

---

Vianočný Trh

19. - 20.12.201, pondelok / utorok, 17:00 - 21:00 h

Tak ako minulý rok aj tentokrát v Tabačke môžete tesne pred Vianocami nakúpiť tie najkrajšie darčeky. Starostlivo vyberaní predajcovia vám ponúknu s láskou vyrobené dizajnové handmade produkty, knihy, hračky, džemy a iné “podarunky” pre vašich blízkych pod vianočný stromček. To všetko od slovenských malovýrobcov. Aby vaše ratolesti nenazreli Ježiškovi do vrecúška priskoro, pripravili sme pre ne v detskom kútiku zábavné workshopy. Samozrejme nebude chýbať vianočná medovina, varené víno a pravá vianočná atmosféra.

Viac >>

---

Perinbaba (a vianočný punč)

20.12., utorok, 19:00 h
(ČSR / Záp.Nem, 1985, 89 min, r. Juraj Jakubisko)

Pozývame Vás na vianočný punč v Kine Tabačka, kde uzavrieme filmovú sezónu roku 2016!

Rozprávka o starenke, ktorá sa starala o sneh a o Jakubovi, ktorý sa nebál smrti. Príbeh zachytávajúci odvekú túžbu človeka po šťastí, porozumení a láske, snahu prekonať ťažkosti a zvíťaziť nad smrťou. Pranieruje chamtivosť a túžbu po rýchlom zbohatnutí.

Viac >>

 

Foto: archív tab

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím