28.04.17

Prvýkrát Fashion Revolution Week v Košiciach

Foto: Veronika Janušková

Posledný aprílový víkend bude patriť aj móde. Východoslovenská galéria sa po prvýkrát zapojila do celosvetovej udalosti Fashion Revolution Week, ktorá si pripomína najväčšiu tragédiu v dejinách textilného priemyslu, keď v roku 2013 zahynulo 1130 ľudí v bangladéšskej továrni Rana Plaza. Pre milovníkov módy pripravili bohatý program s workshopmi, šperkami či najnovšími kolekciami od lokálnych návrhárov napríklad Idy Sándor, Jany Polak alebo Zuzany Hakovej. 

Košičania už včera mohli na Hlavnej ulici obdivovať módnu kolekciu šestnásť ročnej študentky Moniky Čopákovej, ktorá študuje na Škole úžitkového výtvarníctva v odbore odevný dizajn. Talentovaná návrhárka za pomoci kolegov prezentovala oblečenie, ktoré si nakúpila v second hande a vytvorila z nich zaujímavé outfity. Svojou kolekciou zaujala aj porotu v súťaži Mladý módny tvorca, kde sa v kategórii šport umiestnila na prvom mieste.  „Inšpirovala som sa štýlom z ulice a bezdomovcami. Mojim zámerom bolo ukázať, že ľudia nemusia nakupovať len drahé a značkové oblečenie, aby vyzerali trendovo. Vkusné oblečenie sa dá kúpiť aj v obchodoch z druhej ruky,“ vysvetlila mladá návrhárka. 

Jana Hrabčáková
Foto: Veronika Janušková

 

Čítajte viac: moda

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím