29.12.16

Terasa bude pomáhať Ukrajine

Foto: Veronika Janušková

Už po druhý ráz sa najväčšia košická mestská časť Západ rozhodla v spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar usporiadať novoročný benefičný koncert a venovať ho rodinám postihnutým vojnou na Ukrajine. Uskutoční sa v nedeľu 8. januára o 19-tej hodine v kostole sv. Gorazda na Terase.

Počas koncertu môžu návštevníci svojim dobrovoľným príspevkom pomôcť ťažko skúšaným rodinám s malými deťmi, ktoré sa museli vzdať svojich domovov vo vojnových zónach Ukrajiny. Svojim umením k benefícii prispejú i orchester Musica Iuvenalis s operným sólistom Mariánom Lukáčom, a´capella formácia Brilliant, folklórny súbor Košičan či píšťalkár a fujarista Imi Oravec.

Predošlý novoročný koncert Terasy pre Ukrajinu mal značný úspech, o čom svedčí aj vyzbieraná suma viac ako 2300 €. „Za tento výťažok sme dokázali celoročne prevádzkovať kuchynku s práčovňou v ubytovni Zakarpattyia v Užhorode, ktorá slúžila denne vyše 30 rodinám. Umožnili sme im tak variť, uskladňovať potraviny v chladničkách, prať v dvoch práčkach, ktoré pri tomto počte rodín bežia takmer nonstop, mali k dispozícii potrebné veci na upratovanie svojich izieb a žehlenie. Kuchynka tiež slúžila ako priestor na stretávanie a rozhovory, takže mala aj silný spoločenský rozmer“, prezradil koordinátor projektu pomoci Ukrajine a manažér organizácie Úsmev ako dar, Radoslav Dráb. Ako dodal, veľmi sa teší na opätovnú pomoc Terasy pre takúto dobročinnú vec.

Mestská časť Košice – Západ chce aj takýmto podujatím predĺžiť atmosféru najkrajších sviatkov roka a potvrdiť ich charakter – byť na Vianoce štedrý a rozdávať pomoc a nádej slabším, čím zároveň pozýva všetkých ľudí dobrej vôle na Novoročný benefičný koncert „Terasa pre Ukrajinu“.

Foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím