05.01.17

Krásna Košičanka vo svete modelingu

Foto: archív BO

Nie je tajomstvom, že slovenské ženy patria k najkrajším na svete a východniarky nie sú žiadnou výnimkou. Dokonalým príkladom je aj 21-ročná Košičanka Barbora Olejníková. V roku 2014 súťažila na Miss Slovensko, kde získala titul Miss Gosh. Ako sa jej ale žije dva roky po tom?

Zmenil sa tvoj život po súťaži  Miss Slovensko 2014?

Môj život bol zrazu úplne iný. Viac som sa osamostatnila a zistila som, že chcem určite pokračovať v štúdiu na vysokej škole. Spoznala som nových ľudí a za niektorých z nich som dodnes vďačná. Bola to naozaj veľká skúsenosť, ktorá mala mnoho pozitív.

Získala si ocenenie Miss Gosh. Pomohlo ti to v kariére modelky?

Samozrejme. Vďaka tomu som nafotila niekoľko kampaní. Fotky som si potom mohla pridať do booku, čo mi pomohlo pri získaní mnohých skúseností a „jobov“. Modelingu sa však naplno nevenujem, je to len moja voľnočasová aktivita.

Foto: archív BO
Foto: archív BO

Prihlásila by si sa do tejto súťaže ešte raz?

Určite áno. Rozhodnutie byť súčasťou Miss Slovensko by som určite nezmenila. Táto skúsenosť ma naozaj posunula v živote vpred.

Spomínala si, že modeling je iba tvoje hobby. Čomu sa teda venuješ naplno?

Momentálne som vo štvrtom ročníku na UPJŠ v Košiciach v odbore Anglický a francúzsky jazyk pre európske inštitúcie a ekonomiku. Učím sa aj po rusky a o pár dní odchádzam na pár mesiacov študovať do Španielska, pretože ako sa hovorí: Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. A ja sa toho držím. Zaujímam sa však aj o iné odvetvie, preto študujem aj právne minimum.

Foto: archív BO
Foto: archív BO

Čo je pre teba najväčším oddychom?

Voľný čas trávim najčastejšie so svojimi priateľmi, s ľuďmi, ktorí sú mi najbližší. To je pre mňa vytúžený relax.

Naposledy sme sa o tebe dozvedeli, že si sa zúčastnila, a dokonca si vyhrala, Czech & Slovak Photo Girl. Ako si sa dostala do tejto súťaže?

Áno, v októbri som sa stala víťazkou súťaže Czech & Slovak Photo Girl 2016 v Prahe. Do súťaže som sa prihlásila prostredníctvom internetovej stránky. Na ďalší rok budem aj súčasťou poroty. Veľmi sa na to teším, že spoločne s ostatnými členmi poroty niekomu splníme sen.

Ako súčasť výhry bola cesta do Las Vegas. Bol to jeden z aspektov, prečo si sa prihlásila do tejto súťaže?

Ceny boli naozaj lákavé. A výlet do Las Vegas bol jedným z najlepších zájazdov, aké som vôbec zažila. Každý deň sme spoločne fotili, natáčali a spoznávali krásu USA. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

Stretla si sa aj so svetoznámym americkým iluzionistom Davidom Copperfieldom. Ako na teba zapôsobil počas stretnutia?

David Copperfield si ma počas vystúpenia vybral a vyčaroval mi ružu, po show si ma zavolal na krátky rozhovor. Nečakala som ani jedno, ani druhé. Je to príjemný muž, ktorý má veľkú charizmu.

Foto: archív BO
Foto: archív BO

Predstav si, že máš jedno prianie, ktoré sa ti môže splniť. Aké by to bolo?

Mojím najväčším prianím je, aby bola moja rodina zdravá a aby sa mi podarilo vybudovať si úspešnú kariéru.

Tóth ml.
Zdieľať článok:

Po skončení štúdia sa začal venovať vydávaniu vlastného reklamného časopisu. Neskôr naberal skúsenosti ako šéfredaktor VIP magazínu. Dnes tvorí ako kulinár a vedúci vydania Magazínu KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím