19.05.17

KOMENTÁR MARIÁNA BALÁZSA: Ďalší malér EEI

foto: archív KD

Ak si niekto z Košičanov myslel, že po všetkých tých kauzách a problémoch súvisiacich s parkovacím biznisom, po toľkých babráctvach EEI sa už viac malérov nedá ani len vymyslieť, mýlil sa. 

EEI dokázalo vyrobiť ďalší problém. Tentoraz necitlivosťou voči prírode. Iste, niekedy je necitlivosť voči prírode črtou developerského biznisu či manierov zbohatlíkov. Ale aby firma, ktorá je po všetkých tých maléroch pod drobnohľadom verejnosti, pri budovaní parkovacích miest sekala korene stromov hlava nehlava, to je už naozaj priveľa. Hoci, popravde, čo je to oproti tomu všetkému, čo už za celý ten čas dokázala vyprodukovať.

Budovať parkovacie miesta tak, že pritom drzo osekáte korene stromov a natrvalo ich tým poškodíte, je prejav hrubej necitlivosti voči prírode a zvulgarizovanej podoby biznisu. Podľa EEI však ide len o dočasný zásah do okolitej zelene. Aký dočasný zásah, keď je značná časť koreňov osekaná a zničená? To ich tam chcú prilepiť naspäť? To nie je žiadny dočasný zásah, ale trvalé poškodenie. Také, ktoré môže spôsobiť postupné vysychanie stromov a značne skrátiť ich životnosť. 

Správe mestskej zelene to nevadí? To len tak poslušne napochodujú, sklopia oči, mlčky ošetria poškodené koreňové systémy a pôjdu domov? A čo na to kompetentné štátne orgány? 

Ak bol postup firmy v súlade so stavebným povolením, osekať by mali aj platy tých, čo takéto povolenie vydali. 

Foto: kd archív

Čítajte viac: komentar

Balázs
Zdieľať článok:

Publicista Marián Balázs bol v rokoch 2010-2012 predsedom poradného zboru premiérky Ivety Radičovej. Prednáša na Trnavskej univerzite.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím