12.05.17

KOMENTÁR MARIÁNA BALÁZSA: Ocenenie za zásluhy

foto: archív KD

V období, keď sa na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu prisali teta Anka i masér Kostka a keď poisťovňa vyrobila rekordnú finančnú stratu, predsedom dozornej rady poisťovne bol Pavol Lazúr. 

Poisťovňa nevytvárala rezervu na budúcu zdravotnú starostlivosť, hoci je to jej povinnosťou. Účtovníctvo sa prikrášľovalo. Lazúr asi za tri a pol roka dostal odmeny vo výške takmer 78 tisíc eur. 

Pavol Lazúr je označovaný ako člen košickej zdravotníckej skupiny okolo Pavla Pašku. Keď bol Richard Raši ministrom zdravotníctva, Lazúr mu robil vedúceho služobného úradu. Bol aj na čele komisie, ktorá rozhodovala o pridelení licencií a dotácií na záchranky. Tender bol kritizovaný pre netransparentnosť.
 
Teraz je Rašiho pravou rukou na magistráte. Patrí k skupine ľudí, ktorí budujú pozitívny imidž primátora Rašiho a kryjú mu chrbát aj v kritických situáciách. Napríklad, keď občania protestovali proti parkovaciemu biznisu súkromnej firmy, ktorá parkovaciu politiku nezvládla. Magistrát organizoval tlačové besedy, obhajoval neobhájiteľné a znevažoval a škandalizoval aktivistov konajúcich v záujme obyvateľov. 

Lazúr si teraz od primátora Rašiho vyslúžil ocenenie. Ako sa vraví, lebo medveď. Už len zdôvodnenie stojí za to: od jeho nástupu na košický magistrát sa činnosť magistrátu zdynamizovala a zefektívnila, ako ekonóm rieši problémy vecne a s nadhľadom, dokáže stmeľovať kolektív, nikdy sa neuspokojí s aktuálnym stavom, má pred sebou nové vízie atď. Viac fráz by nevymysleli ani komunisti, ktorí podobné reči prednášali pri oceňovaní za zásluhy o výstavbu socialistickej vlasti.

Foto: archív KD

Čítajte viac: komentar

Balázs
Zdieľať článok:

Publicista Marián Balázs bol v rokoch 2010-2012 predsedom poradného zboru premiérky Ivety Radičovej. Prednáša na Trnavskej univerzite.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím