21.12.16

Na mieste berlínskej tragédie boli aj košickí futbalisti!

Pri pondelkovom večernom teroristickom útoku na Vianočnom trhu v centrálnej berlínskej štvrti Charlottenburg, kde nákladný automobil usmrtil 12 ľudí a približne ďalších 50 zranil, mali obrovské šťastie viacerí košickí futbalisti! 

Hráči Lokomotívy František Pavúk a Boris Gáll, kapitán VSS František Vancák a s nimi aj Tomáš Huk (momentálne pôsobí v Dunajskej Strede) sa vybrali do hlavného mesta Nemecka na návštevu za kamarátom Ondrejom Dudom, slovenským reprezentantom a hráčom berlínskej Herthy.

Pavúk bol na trhoch dve hodiny predtým...

„Ondrej nás v pondelok všetkých pozval na obed. Zostali sme potom ešte v centre mesta. On mal podvečer svoj program, lebo šiel rehabilitovať za fyzioterapeutom. Ja s priateľkou Miškou sme sa išli prejsť práve na vianočné trhy a na mieste tragédie sme boli okolo šiestej, teda dve hodiny predtým, než sa to stalo...“ opisoval František Pavúk sled pondelkových udalostí.

„Selfíčko“ Františka Pavúka s priateľkou Miškou na berlínskych vianočných trhoch. Vtedy by im ani v tej najhoršej predstave nenapadlo, že o dve hodiny neskôr sa na tomto mieste odohrá krvavá tragédia...
„Selfíčko“ Františka Pavúka s priateľkou Miškou na berlínskych vianočných trhoch. Vtedy by im ani v tej najhoršej predstave nenapadlo, že o dve hodiny neskôr sa na tomto mieste odohrá krvavá tragédia...

Na mieste činu dve minúty po šialenej jazde

S partiou košických futbalistov sa redakcia KOŠICE:DNES spojila pred polnocou z pondelka na utorok. Situáciu podrobne opísal obranca Lokomotívy František Pavúk. „S priateľkou Miškou sme sa prešli po trhoch, potom sme si sadli do kaviarne. V pondelok večer sme mali v pláne všetci spolu v partii si pozrieť televízny prenos z liverpoolskeho futbalového derby. Vybrali sme sa teda k Ondrejovi Dudovi, keďže spíme u neho. Autom sme prechádzali znova okolo trhov a stánkov, mohli byť dve minúty po šialenej jazde kamióna. Všetko bolo úplne čerstvé, videli sme hrozné veci, na mieste tragédie nebola ešte ani polícia...“ rekapituloval, čo zažil neďaleko Pamätného kostola cisára Wilhelma na námestí Breitscheidplatz.

Stredajší zápas Herthy s otáznikom

Potom už košickí futbalisti sledovali v televízii aktuality z miesta tragédie. „V stredu sme mali byť v hľadisku na zápase nemeckej bundesligy Hertha Berlín – Darmstadt. V tejto chvíli je otázne, či sa zápas vôbec odohrá,“ doplnil František Pavúk ďalšie informácie priamo z miesta obrovskej tragédie, ktorá pripomenula teroristický útok z francúzskeho Nice, kde v júli zahynulo 85 ľudí.

Foto: sita, fp

Lacko
Zdieľať článok:

Pôsobil 11 rokov v denníku Šport, neskôr ako organizačný riaditeľ Rádia Šport. Dnes prináša Košičanom zákulisie športu ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím