03.05.17

Sviatok rekreačných bežcov

Foto: Veronika Janušková

Pomoc je hlavným motívom podujatia VSE City Run. Košice dnes budú žiť už jubilejným 10. ročníkom tejto najväčšej charitatívnej bežeckej akcie na Slovensku. 

Na všetkých účastníkov čaká pestrý celodenný športový program, ktorý vyvrcholí o 17. hodine samotným behom na štvorkilometrovej trati v uliciach centra nášho mesta. Po Medzinárodnom maratóne mieru je VSE City Run druhé najväčšie bežecké podujatie v Košiciach. Podľa odhadov organizátorov je reálne prekonanie minuloročného účastníckeho rekordu – 2 600 bežcov. Okrem veľkej masy rekreačných športovcov sa na štart opäť postavia aj členovia mnohých športových klubov z Košíc.

Bežcov pošlú aj športové kluby

Okrem bežcov, ktorých sezóna je v plnom prúde, figurujú medzi účastníkmi aj hokejisti HC Košice, futbalisti VSS a Lokomotívy, basketbalisti KB a basketbalistky Good Angels, florbalisti z ATU a Florka, vodní pólisti ŠK Hornets, plavci ŠKP, volejbalistky Slávie TU, bežci TJ Obal Servis, vodní lyžiari klubu TRIXEN, orientační bežci Akademik TU, členovia KORYO Taekwondo klubu či kickboxeri klubov Guard Steel Trans a ŠKP. 

Z mien, ktoré široká športová verejnosť veľmi dobre pozná, to budú basketbalistka Zuzana Žirková, hokejista Peter Bartoš (pobeží so synom Adamom), atlétky Dana a Jana Velďákové, vodný lyžiar Alexander Vaško, kulturista Igor Kočiš, kickboxerky Veronika a Lucia Cmárové, taekwondistka Gabriela Briškárová, triatlonistka Romana Gajdošová, bežec Jozef Urban. „Táto akcia je o pomoci druhým, preto sa na nej rada zúčastním,” zdôraznila basketbalistka Good Angels Zuzana Žirková.

Peniaze vyzbierajú na trati i bežiacom páse

Preteky spájajú šport a charitu, heslo podujatia znie: Vyhráva jeden, pomáha každý. Z predaja štartových čísel pre zúčastnených bežcov (3 eurá dospelí, 1 euro deti, dôchodcovia a študenti), ale aj vďaka ubehnutým kilometrom počas ôsmich hodín na bežiacom páse, bude vygenerovaná celková finančná čiastka, ktorá pripadne tento rok Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Za deväť rokov existencie VSE City Run-u hodnota charitatívnej pomoci presiahla už sumu 100-tisíc eur a smerovala 17 rôznym subjektom.

„Teší nás, že počet účastníkov podujatia sa každoročne zvyšuje, po počiatočných pár stovkách už atakujeme trojtisícovú hranicu. Je skvelé, že sa nám každoročne darí čoraz viac aktivizovať deti, školy, športové kluby, profesionálnych športovcov, významné osobnosti spoločenského života a širokú verejnosť, aby urobili niečo pre svoje zdravie a navyše spoločne pomohli získať financie subjektom, ktoré to nepochybne potrebujú,” povedal za organizátorov Branislav Koniar. 

Celodenný program 

VSE City Run prinesie do ulíc Košíc zaujímavý celodenný program športu a hudobnej zábavy. Epicentrom akcie bude dnes od 10. do 18. hodiny Dolná brána na Hlavnej ulici. Nonstop benefičný beh na páse, preteky Čokoládová tretra, atletické súťaže pre žiakov základných škôl, fitnes a tanečná šou, autogramiáda osobností, hudobné vystúpenie raperského dua NH6 a skupiny Jungle Label budú predchádzať vyvrcholeniu dňa – charitatívnemu behu.

Premiéra Čokoládovej tretry
Súčasťou dnešnej akcie bude aj jej sprievodné podujatie Čokoládová tretra, ktorá sa okrem 18 českých miest vôbec prvýkrát koná na Slovensku. Košice budú navyše jediným zahraničným mestom v tejto unikátnej súťaži určenej pre deti od 6 do 11 rokov, ktoré sa predstavia v behu na 100, 200 a 300 metrov. Budú bojovať o postup do semifinále, ktoré sa uskutoční 27. júna na štadióne v Ostrave na prestížnom altetickom mítingu Zlatá tretra. Pomyselný atletický štadión pre vyše 300 súťažiacich detí bude vytvorený od Immaculaty po Urbanovu vežu. Prezentácia bude o 9. hodine, štart pretekov o 10. hodine. Účasť je bezplatná.

 

(BL)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: beh

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím