PR 02.05.17

Naj čoko zmrzlina v URBAN-CAFE!

Prinášame vám dobrú správu pre čokoholikov a milovníkov kvalitnej zmrzliny! Po krásnej, mrazivej a zasneženej zime nás slniečko zdraví teplými slnečnými dňami a náš tím v URBAN-CAFE nezaháľal.

Opäť sme si pre vás až do „zbláznenia“ pripravili lahodné novinky na tohtoročnú letnú sezónu. 

Po Ekvádore Uganda

Vašou najobľúbenejšou zmrzlinou minulého roku v URBAN-CAFE sa jednoznačne stala čokoládová zmrzlina Ekvádor 70 % vyrobená z čokolády pôvodom z rovníkového Ekvádoru s originálnou chuťou. Aby sme prekvapili a potešili chuťové poháriky, vytvorili sme špeciálne pre čokoholikov delikátnu čoko zmrzlinu Uganda 80 %.

Je vyrobená z pravej čokolády s obsahom 80 % kakaa a veľmi charakteristickou chuťou ovplyvnenou slnečným podnebím africkej Ugandy. 

Skúste Raketu

A ak vám ani to nebude stačiť, ochutnajte čokoládový nanuk „Trio raketa“, ktorý sme pripravili z krémovej stracciatelly. Je potiahnutý ganážou z horkej čokolády a obalený mliečnou chrumkavou čokoládou. Jeho chuť vás vystrelí až na mesiac.

Podstatná je chuť

Mnohí zákazníci sa nás pýtajú, prečo naše čokoládové zmrzliny nie sú také tmavé až čierne, ako to vidia u iných predajcov.

Ani naša 80 % zmrzlina Uganda nie je úplne čierna, pretože ak zmiešate aj tie najtmavšie čokolády s mliekom, smotanou a maslom, automaticky sa ich farba zosvetlí! Čiže talianska čokoládová zmrzlina Nero-extra tmavá až čierna, je len zmrzlina s vysokým obsahom čierneho farbiva a obsahuje ešte menej čokolády, resp. kakaa, ako štandardná čokoládová zmrzlina - klamlivé či dômyselné zo strany niektorých predajcov zmrzliny?!

Ovocie má svoju farbu

Podobným príkladom je aj naša banánová zmrzlina vyrobená z banánov. Tá tiež nie je žltá. Keďže nepridávame do zmrzliny žiadne farbivá, je sivo-biela ako vnútro banánu. Žltú šupku predsa nejeme. Určite tu neplatí priama úmera - čím žltšia, tým banánovejšia. Pistácie tiež nie sú práve najzelenejšie. Po zlisovaní sa ich farba zmení na sivo-hnedú, a takú má aj naša zmrzlina zo stopercentných výliskov pistácie, ktorú nájdete v URBAN-CAFE.

Milovníci kvalitnej, vynikajúcej zmrzliny servírovanej v čerstvo pečených kornútikoch, ste vítaní v URBAN-CAFE! Naša zmrzlinová sezóna sa práve začala a až do „zbláznenia“ si môžete vychutnať naše zmrzliny a nanuky. Dovidenia zajtra v URBAN-CAFE, Vrátna 4 v Košiciach.

---

Aby ste vedeli, čo jete

Na zmrzlinový základ používame homogénnu zmes z mlieka, smotany a masla, ktorá ako celok vytvorí krémový produkt s obsahom 10 % maslového tuku. V našom základe nie sú pridané žiadne alternatívne margaríny či príchute, vajcia a ani múka! Pridávame doň ovocie, lisované orechy, vanilku alebo pravú belgickú čokoládu. 

Následne meriame cukornatosť budúcej zmrzliny. Celú hmotu vlejeme do vymrazovacieho stroja. Jeho turbíny spôsobia to, že niektoré molekuly vzduchu sa spoja s molekulami tuku, takže zmrzlina sa stáva hladkou a krémovou.

Keďže nepoužívame žiadne ďalšie chemické prípravky na zvýšenie množstva vzduchu v zmrzline, naša zmrzlina je z hľadiska váhy ťažšia a viac vás zasýti. Je to preto, že obsahuje viac produktov v rámci jedného kopčeka, než by ste našli u iných výrobcov zmrzliny, ktorí predávajú viac vzduchu! 

(JV)
Foto: shutterstock

Čítajte viac: zaujimavost

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím