PR 27.04.17

Slovenské more ožíva. Príďte na Zemplínsku šíravu

vizualizácia: thermalpark šírava

Obdobie dovoleniek sa pomaly začína. Ak si chcete dobre oddýchnuť, nemusíte cestovať za hranice Slovenska. Dokonca nemusíte odísť ani z východu. Thermalpark Šírava v spolupráci s mestom Michalovce a Košickým samosprávnym krajom spúšťa projekt revitalizácie Zemplínskej šíravy.

Slovenské more sa rozprestiera v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi neďaleko Michaloviec. V okolí je krásna príroda a husté lesy, ktoré každému návštevníkovi zaručujú nezabudnuteľný zážitok. 

Naberie zašlú krásu

Projekt revitalizácie Zemplínskej šíravy zahŕňa výsadbu zelene, výstavbu chodníkov pre chodcov, likvidáciu starých oplotení a v jeseni rekonštrukciu cesty II. triedy č. 525, takzvanej „štvorprúdovky“, ktorá vedie z Michaloviec na Zemplínsku šíravu. Pribudnú aj nové zvodidlá, bezpečnostné prvky pre chodcov či osvetlenie. Projekt počíta aj s výstavbou cyklotrasy, ktorá má už reálne základy v územnom rozhodnutí. Na svoje si príde doslova každý a my sa budeme môcť opäť pýšiť krásnym slovenským morom a jeho okolím.

Navštívte Thermalpark Šírava

V roku 2014 v rekreačnom stredisku Kaluža vyrástol Thermalpark Šírava. Nové sily a energiu tak môžete načerpať vo wellness, relaxovať pri masážach alebo sa vyblázniť v bazénoch a na rôznych atrakciách. Už tento víkend vo vonkajších priestoroch otvára termalpark letný termálny bazén. 

vizualizácia: thermalpark šírava
vizualizácia: thermalpark šírava

Vynovená Šírava a nový hotel

Keďže svojim zákazníkom chce ponúknuť dokonalý relax, v súčasnosti s výstavbou nového Hotela Thermalpark Šírava**** prebiehajú práce na revitalizácii okolia Medvedej hory. Projektový manažér Thermalparku Šírava Ing. Jozef Lesník predstavil projekt na obnovu Zemplínskej šíravy. „Chceme, aby sa podmanivé prostredie, ktoré zahŕňa aj pohorie Vihorlatských vrchov, na ktoré sú Zemplínčania patrične hrdí, mohlo stať ešte krajším,“ hovorí. Thermalpark Šírava, ktorý sa nachádza uprostred tohto kraja, v spolupráci s primátorom mesta Michalovce Viliamom Zahorčákom vypracoval projekt celkovej úpravy okolia, výsadby zelene, vybudovania chodníkov a zatrubnenia rigolov.

V súvislosti s výstavbou Hotela Thermalpark Šírava**** iniciovalo jeho vedenie projekt revitalizácie. „Prvá etapa je už spustená. Jej súčasťou bude rekonštrukcia chodníkov v časti Medvedia hora, výstavba nových parkovacích státí pred Thermalparkom Šírava, výsadba zelene a zatrávnenie. V spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom š. p., OZ Košice, povodie Laborca, sa pod termalparkom zrealizovali čistiace práce dna Zemplínskej šíravy, odvodnili sa plochy, ktoré dajú v budúcnosti základ pre prírodnú pláž so službami, na ktoré Šírava čaká od konca minulého storočia,“ dodáva projektový manažér.

Promenáda spojí obľúbené strediská

Podľa projektu strediská Kamenec a Medvedia hora spojí chodník a cyklotrasa. Na Kamenci sa nachádza väčšina ubytovacích zariadení. V stredisku Medvedia Hora prebieha výstavba Hotela Thermalpark Šírava****. Podľa Lesníka najväčší dôraz bude venovaný urýchlenej realizácii pobrežnej promenády medzi týmito dvoma strediskami. „Táto investícia je chrbtovou kosťou projektu a po jej ukončení dostane slovenské more príťažlivú dimenziu,“ dodáva.

(ML)
vizualizácia: thermalpark šírava

Čítajte viac: zabava dovolenka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím