26.12.16

Košičania spievajú vianočné koledy inak

Myšlienka hudobne prerobiť koledy - pozrieť sa na ne z inej strany - vznikla počas vianočných koncertov, ktoré už niekoľko rokov organizoval Ján Bogdan a neskôr aj Martin Jeriga v Kavečanoch. Obidvaja sú bývalými študentami Košického konzervatória. Koledy zaranžoval Martin Jeriga a o hudobnú realizáciu sa postarali členovia zoskupenia Jeho Deti Fest Projekt, ktoré Martin vedie. Nahrávalo a natáčalo sa v kultúrnom centre Veritas na Dominikánskom námestí v Košiciach a celý projekt vznikol v podstate iba vďaka odhodlaniu všetkých, ktorí sa na ňom podieľali, nakoľko rozpočet nebol žiaden. Samotná realizácia od prípravy scény, cez nahrávanie v poslednú predvianočnú stredu až po zverejnenie prvej nahranej skladby s videom v podvečer štedrého dňa, trvali presne týždeň. Radosť a pohodu z Vianoc chce zoskupenie Jeho Deti Fest Projekt rozdávať tak ako mu to ide najlepšie - radostnou hrou a spevom.

Zdroj: youtube.com

Čítajte viac: hudba vianoce

Sýkorová
Malka Sýkorová
šéfredaktor televízie KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Práci televíznej redaktorky a moderátorky sa venuje už viac ako 20 rokov. Začínala v Slovenskej televízii, Slovenskom rozhlase, neskôr v prvom súkromnom rádiu v Košiciach, TOP rádiu, TV NAŠA a TV Global. Pri zrode TV JOJ bola šéfredaktorkou a zároveň režisérom živého vysielania. Z Bratislavy sa vrátila do rodných Košíc, kde pôsobí dodnes ako šéfredaktorka televízie KOŠICE:DNES.

Newsletter:

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím