21.12.16

Bezpečnostné opatrenia na vianočných trhoch

Foto: Veronika Janušková

V utorok podvečer ste si mohli pri Tescu na Hlavnej ulici všimnúť policajné autá. Ich úlohou bolo zatarasiť vstup motorovým vozidlám k vianočným trhom.

Na sociálnych sieťach sa okamžite objavila diskusia, či tieto opatrenia môžu súvisieť s pondelkovým teroristickým útokom v hlavnom meste Nemecka. „Môžem potvrdiť, že toto opatrenie bolo prijaté v spolupráci s mestom Košice v súvislosti s nedávnymi udalosťami v Berlíne,“ informoval nás policajný hovorca Alexander Szabo. 

Kvetináče a teroristi

Po analýze bezpečnostných rizík  boli včera prijaté v Košiciach ďalšie bezpečnostné opatrenia na ochranu návštevníkov Vianočných trhov na Hlavnej. ,,Na odporúčanie štátnej polície mesto zabezpečilo vjazd na Hlavnú ulicu zo severnej strany od Tesca osadením liatinových kvetináčov s hmotnosťou asi 700 kilogramov. Cieľom tohto opatrenia je znížiť dynamiku jazdy prípadného útočníka tak, aby mali návštevníci trhov dostatok času zareagovať na nebezpečnú situáciu,“ uviedla hovorkyňa košického magistrátu Linda Šnajdárová.

Viac policajtov v uliciach

Z južnej strany Hlavnej budú vstupy nepretržite monitorované hliadkami mestskej polície a to najmä vzhľadom na vyústenie viacerých mimoriadne využívaných ulíc ako Alžbetina či Mlynská, kde by osadenie zábran chodcov obmedzovalo. Zvýšenú pozornosť vstupom na Hlavnú ulicu však budú venovať aj štátni policajti. 

Policajti majú svojou zvýšenou prítomnosťou verejnosť hlavne upokojovať. Vďaka novým opatreniam sa vraj ľudia môžu cítiť bezpečnejšie. / Foto: Veronika Janušková
Policajti majú svojou zvýšenou prítomnosťou verejnosť hlavne upokojovať. Vďaka novým opatreniam sa vraj ľudia môžu cítiť bezpečnejšie. / Foto: Veronika Janušková

Opatrenia na celom Slovensku

Policajti majú svojou zvýšenou prítomnosťou verejnosť hlavne upokojovať. „Prítomnosť policajtov sa v slovenských uliciach zdvojnásobila na 900 až 1000 dvojčlenných hliadok vykonávajúcich hliadkovú a obchôdzkovú činnosť. Nasadenie hliadok sa bude prispôsobovať aktuálnej bezpečnostnej situácii, ako aj situácii v jednotlivých regiónoch,“ uviedla vedúca komunikačného oddelenia Prezídia policajného zboru Marianna Paulíková.

Policajti budú hliadkovať predovšetkým na miestach s vyššou koncentráciou ľudí, ale aj na hraničných priechodoch, letiskách či dopravných uzloch. Okrem uniformovaných policajtov však majú byť v teréne nasadené aj hliadky v civile. 

Foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím