tip od čitateľa
14.11.16

Cesta na Bankov sa rozpadáva

Na nevyhovujúci stav košických ciest nás čitatelia pravidelne upozorňujú. Tentoraz prišla na rad cesta smerujúca na obľúbenú výletnú časť mesta – na Bankov.

„V priebehu víkendu som niekoľkokrát išiel autobusom na Bankov. Počas jazdy bolo výrazne cítiť, ako sme sa nakláňali do strany. Cesta sa totiž na viacerých miestach zosúva a vznikajú na nej aj väčšie praskliny,“ opísal nám jeden z čitateľov svoju skúsenosť.

Podľa jeho informácií pritom spomínanú cestu rekonštruovali v roku 2012 až po časť Dolný Bankov.

Na ceste na Bankov sa už objavili hrozivé praskliny. / Foto: šč
Na ceste na Bankov sa už objavili hrozivé praskliny. / Foto: šč

„V roku 2012 sa realizovala len výmena asfaltového krytu spomínanej komunikácie, nie jej celková rekonštrukcia,“ upresnila informáciu čitateľa hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová.

Po našom upozornení a obhliadke cesty mesto zaradilo opravu poškodených úsekov komunikácií a svahov do plánu na druhý kvartál roku 2017. „Technologický postup plánovaných prác si totiž vyžaduje podľa príslušných technických noriem priaznivé poveternostné podmienky,“ doplnila Šnajdárová.

Foto: šč

---

Máte tipy, námety alebo pripomienky pre KOŠICE:DNES? Privítame každý, aj anonymný podnet! Za zverejnený tip dostanete 10 eur

Kontaktujte nás: 
prostredníctvom e-mailu redakcia@kosicednes.sk
zavolajte na číslo: 0800 300 010
alebo cez aplikáciu KOŠICE:DNES

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím