18.05.17

Cintorín už kosia druhýkrát, budú aj v sobotu

Foto: veja

Vysoká tráva znepríjemňuje návštevníkom na Verejnom cintoríne cestu k niektorým hrobom. Kosci ale neoddychujú a pracovať budú aj počas sobôt. 

Za rýchlym rastom trávy je súčasné počasie, keď je vlhko a svieti slnko. Na niektorých miestach má tráva aj vyše metra a len ťažko sa dá dostať k niektorým hrobom.

„Južný cintorín sme už tento rok kosili dvakrát. Na jeho plochu dopadá najviac zrážok aj slnečných lúčov a tráve sa tam darí,“ konštatoval Karol Kačmáry, konateľ spoločnosti Rekviem, ktorá spravuje Verejný cintorín. Doplnil, že celý cintorín už má prvé kosenie za sebou a začínajú s druhou kosbou. „Hľadáme aj koscov, pracovať by sa malo i počas sobôt,“ doplnil K. Kačmáry, podľa ktorého by si ale nájomcovia mali okolo svojich hrobov čistiť a kosiť sami.

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: cintorin

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím