30.09.16

Cirkus na Jesennej, vyrieši ho anketa?

Ešte v lete parkovacia spoločnosť EEI osadila na Jesennej ulici dopravné značenie, podľa ktorého mohli obyvatelia parkovať na mieste využívanom ako ihrisko. Mesto pritom vo vyjadrení k projektovej dokumentácii neodporučilo firme na tejto ploche zriadiť parkovisko.

Po tom, čo EEI začali mnohí obviňovať z likvidovania ihrísk, sa spoločnosť ospravedlnila, vraj išlo o „nedopatrenie“. Teraz chce EEI betónovú plochu na Jesennej zrekonštruovať na streetbalové ihrisko. Časti obyvateľov sa však tento zámer nepáči.

Obávajú sa hluku

„Opäť niekto chce rozhodovať o nás bez nás a v dobe, keď chýbajú parkovacie miesta, chcú urobiť namiesto parkoviska streetbalové ihrisko. Kto to kedy videl, že na mieste, kde roky parkujú normálne autá, idú teraz rozhodovať o tom, že to oplotia a budú tam hrať basketbal? My nemáme chuť počúvať búchajúce lopty, bývame v starom bloku a tu vo dvore sa všetko ozýva,“ napísal nám obyvateľ Jesennej Daniel Puchy. Na zámer EEI sme sa pýtali Karola Wolfa, ktorý za firmu komunikuje. Do našej uzávierky nám bližšie informácie neposkytol.

Rekonštrukciu neodporučili

Rekonštrukciu ihriska ešte musí odsúhlasiť starosta Starého Mesta. Komisia fi nančná, výstavby a verejného poriadku však tento týždeň vydala stanovisko k projektovej dokumentácii, v ktorom neodporúča, aby sa ihrisko zrekonštruovalo. „Občania sa zhodli, že tam nechcú streetbalové ihrisko, zohľadnili sme to. V tej istej lokalite sa mali stavať aj podzemné garáže, ešte nemáme vyriešené vzťahy s víťazom verejnej súťaže, ktorý mal výstavbu realizovať, nemôžeme preto dávať tieto pozemky niekomu inému, aby tam niečo robil,“ vysvetlil zástupca starostu MČ Košice- Staré Mesto a člen komisie Rastislav Trnka. Dodal, že o využití plochy na Jesennej ulici rozhodnú obyvatelia, mestská časť chce zistiť ich názor prostredníctvom ankety.

Foto: Veronika Janušková

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím