30.12.16

Čo bolo udalosťou roka?

Čo bolo top momentom uplynulého roka? Čo mimoriadne sa v Košiciach udialo? Opýtali sme sa niektorých nominantov ankety KOŠIČAN ROKA 2016.

Tomáš Gáll

Active Life

Medzi najzaujímavejšie momenty roka 2016 patrí určite naša účasť na medzinárodnom podujatí Wings for Life, kde komunita Active Life patrila medzi TOP skupiny. Naším cieľom je dostať sa v rámci Európy medzi špičku, čo znamená presvedčiť ešte viac ľudí k  aktívnemu a  zdravému spôsobu života.

Daniel Giebel  

T-Systems Slovakia

Najväčšou udalosťou tohto roka bola pre mňa oslava 10. výročia našej firmy. Do Košíc vtedy prišiel najvyšší šéf T-SYSTEMS a aj veľa ľudí, s ktorými pracujeme, ktorí v regióne znamenajú veľa. Pre mňa to bolo nezabudnuteľné, celý svet prišiel za nami do Košíc!

Ivan Hruška

GlobalLogic

Myslím si, že je dôležité, že Košice sa naozaj stali mestom športu. Nejde o  titul, skôr o to, že sa podarilo zorganizovať množstvo športových podujatí. Ja verím, že mladí ľudia, na ktorých je toto mesto postavené, chcú a  radi športujú a myslím si, že takýchto akcií by malo byť ešte oveľa viac. Je to veľmi dôležité pre zdravú klímu v tomto meste a verím, že neostane iba pri úvodnom nadšení, ale že sa to rozvinie do ďalšieho rozmeru, takže Košičania budú intenzívnejšie športovať. Podobné projekty by sme mali robiť najmä pre ľudí, menej sa zaoberať médiami a viac potrebami Košičanov.

Henrich Burdiga  

Nezaplatím EEI ani cent

Podvod na občanoch 13. júna 2016. V ten deň mestskí poslanci napriek protestom občanov odklepli nový systém parkovania v meste.

Peter Gombita OÁZA 

nádej pre nový život

Pre mňa bol veľký moment, keď rozkopali Košice. Možno sa vám zdá, že je to od veci, ale ja som bol montérom a viem, čo je to v horúčavách zvárať… V celom meste sa pracovalo a  my sme pokojne sedeli v autách a čakali v kolónach… Pre mňa bolo takým malým zázrakom, že napriek všetkému to toto mesto prežilo. Opäť sa ukázali hodnoty človeka, ako vie byť súdržný v ťažkých situáciách. Pre mňa je veľkosťou človeka to, ako sa správa, ako žije a čím si život napĺňa. 

Štefan Szabó

OZ SOSNA

Myslím, že najsilnejším momentom pre nás bolo stretnutie s prezidentom SR Andrejom Kiskom. Vážim si, že sme sa ocitli medzi osobnosťami z Košíc a blízkeho okolia, ktoré mali možnosť sa s ním osobne stretnúť.

Laura Dittel

Karpatská nadácia

Ja si myslím, že v roku 2016 bolo tých TOP momentov veľa, skúsim ale taký, ktorého sme boli súčasťou. Je to Medzinárodný maratón mieru, v ktorom sme participovali s aktivitou Bež so srdcom, kde išlo o predaj charitatívnych čísiel pre bežcov. Prvýkrát tak mali Košičania, ale aj maratónci z  iných miest, možnosť nielen bežať, ale aj podporiť charitu.

Juraj Tóth

Letisko Košice

Top moment pre Letisko v Košiciach bol 16. jún 2016, keď prvýkrát odletelo lietadlo spoločnosti Turkish Airlines z Košíc. Je to veľká vec, že letecká spoločnosť, ktorá lieta do takmer 300 destinácií po celom svete, lieta aj do Košíc. Pracovali sme na tom viac ako štyri roky a niekedy si ešte stále pripadám ako vo sne, že sa to podarilo. Pracujeme na tom, aby letov pribúdalo aj v budúcnosti. 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím