11.04.17

Dôchodca (✝80) za volantom stratil vedomie, po náraze ho už neoživili

foto: Facebook

Vážna dopravná nehoda pribrzdila dnes dopoludnia premávku na triede SNP. Červený Renault Thalia tam narazil bez zjavného dôvodu do reklamného pútača. Vodič zomrel v nemocnici.

Havária sa stala v blízkosti čerpacej stanice v smere k novej nemocnici. Podľa svedkov červené auto nešlo príliš rýchlo, zrazu však vybočilo vpravo a narazilo do reklamného pútača, ktorého sklo sa okamžite rozletelo na všetky strany. Mužovi za volantom sa snažili pomôcť najprv mestskí policajti, ktorí neďaleko asistovali pri odstraňovaní následky inej nehody. Starší vodič bol spočiatku pri vedomí, po chvíli však upadol do bezvedomia. 

Zrejme dostal infarkt

Posádka rýchlo privolanej záchranky sa snažila 80-ročného vodiča oživiť. „Snažili sa stabilizovať životné funkcie muža celou cestou do nemocnice, kde ho v kritickom stave odovzdali na urgentnom príjme,“ povedal nám hovorca košických záchranárov Igor Krupa.

Snaha záchranárov a lekárov sa napokon ukázala márna, muž neprežil. Pravdepodobne podľahol srdcovému infarktu. „Vodičovi podľa našich zistení prišlo zle počas jazdy, preto strhol vedenie a narazil do bilboardu.

Celková škoda vzniknutá pri nehode, teda na reklamnom pútači aj na vozidle, bola odhadnutá na 2700 eur,“ informoval nás košický policajný hovorca Alexander Szabó.

foto: Facebook

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím