10.01.17

DPMK: Trolejbusy v meste nekončia

Foto: Veronika Janušková

Aj napriek tomu, že Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyhlásil uplynulý týždeň verejnú obchodnú súťaž na odpredaj siedmich trolejbusov (tri krátke Škody 14Tr. a štyri kĺbové Škody 15 Tr.M) tento druh dopravy má podľa DPMK v meste stále perspektívu, predávajú totiž len 7 z 18 vozidiel ktoré majú. "Trolejbusová doprava v meste Košice je utlmená, nie zrušená. Nevylučujeme, že k trolejbusom, ktoré vo vozovom parku DPMK zostanú,pribudnú v budúcnosti ďalšie vozidlá. Ďalší rozvoj tejto trakcie je však možný iba v prípade, ak na nevyhnutné investície budeme môcť čerpať fondy EU. Tie potrebujeme nielen na nákup nových vozidiel, ale aj rekonštrukciu a modernizáciu trakčnej siete, napájacích a spätných káblov, stožiarov aj modernizáciu meniarní, ktoré boli spustené do prevádzky v roku 1993 a sú fyzicky a morálne zastarané," vysvetlila hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová. Dodala však, že trolejbusová doprava nie je pre DPMK preferovaným spôsobom prepravy cestujúcich a financie budú v najbližšom období smerovať do preferovaných trakcií. "Tie mesto Košice určilo nasledovne: električky, autobusy (elektrobusy), trolejbusy. V rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra pre roky 2014 – 2020 je prioritou nákup nových električiek a modernizácia električkového depa," skonštatovala Karaffová.

Foto: Veronika Janušková

Šulc
Zdieľať článok:

Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave v odbore žurnalistika. Svoju kariéru však odštartoval ako redaktor v Hospodárskych novinách a dnes pôsobí v KOŠICE:DNES ako redaktor spravodajstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím