14.05.17

Zhorela strecha budovy bratovi rómskeho kráľa

Foto: Iveta Vaculová

Poriadne ohnivú noc zo soboty na nedeľu zažili hasiči, ktorí mali službu. Museli likvidovať oheň v budove na rohu ulíc Rastislavova a Holubyho. Tá má zaujímavého majiteľa.

Požiar im nahlásili krátko po pol jednej po polnoci pracovníci blízkej pizzerie. „Na oheň ma upozornil vodič roznášky, hneď som volal hasičov. Na streche už bolo vidieť šľahajúce plamene,“ povedal nám mladík, ktorý telefonoval na operačné stredisko. 

„Takmer všetci chlapi zo stanice mali čo robiť až do pol šiestej rána. Strecha však zhorela celá. V nedeľu sa na miesto museli vrátiť, pretože sa na spálenisku opäť objavil dym,“ povedal nám hasičský operačný dôstojník.

Hasiči sa v nedeľu museli na spálenisko vrátiť, trosky začali opäť tlieť.
Hasiči sa v nedeľu museli na spálenisko vrátiť, trosky začali opäť tlieť. / foto: Iveta Vaculová

Odpojená elektrina aj plyn

Škodu z nočného požiaru odhadli hasiči na 40-tisíc eur, uchránené hodnoty na 60-tisíc eur. Zranený nebol nikto, dom bol podľa informácií z neďalekého pohostinstva opustený. Kedysi v ňom bola krčma a herňa Admiral, už dva roky však zíval prázdnotou. Nikto v ňom nebýval a ani neprevádzkoval žiaden podnik. 

„Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Nevylučujeme však, že išlo o úmyselné podpálenie. V dome totiž bola odpojená elektrina aj plyn, takže dôvodom vznietenia nemohla byť technická porucha na nejakom zariadení,“ povedal nám hovorca košických hasičov Tomáš Berzetei.

Strecha na opustenom dome ľahla pod plechovými plátmi popolom
Strecha na opustenom dome ľahla pod plechovými plátmi popolom. / foto: Iveta Vaculová

Pomsta bezdomovcov?

Požiarom v opustenom dome sa už zaoberá aj polícia, všetky prístupy dovnútra boli včera ohradené policajnou páskou. 

Podľa našich informácií je majiteľom budovy brat rómskeho kráľa Róberta Botoša. Ako sme sa dozvedeli, počas zimy v budove majiteľ údajne nechával prespať troch bezdomovcov. Keďže tam robili neporiadok a hluk, nedávno ich vyhodil. Či bol nočný požiar výsledkom pomsty vyhodených mužov, na to odpovie až policajné vyšetrovanie.

Foto: veja

Čítajte viac: poziar hasici

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím