19.05.17

Horí spaľovňa odpadu

Foto: Veronika Janušková

Krátko po poludní sa v areáli spaľovne v Kokšov-Bakši rozhorela halda odpadu. Husté kúdoly dymu sa začali valiť na Sídlisko nad Jazerom a Krásnu. 

„Podobné požiare máme v spaľovni každý rok. Tento však patrí medzi najväčšie. Horí odpad z jarného upratovania. Príčinou býva tlejúci odpad, ktorý ľudia vyhodia do kontajnerov napriek všemožným upozorneniam. Definitívnu príčinu však určí až vyšetrovanie polície a hasičov,“ povedal nám riaditeľ spoločnosti Kosit, ktorá spaľovňu prevádzkuje. Dodal, že niikto zo zamestnancov nebol plameňmi, alebo splodinami horenia zasiahnutý.

Podľa informácií od operačného dôstojníka košických hasičov na miesto vyštartovali štyri autá zo stanice v meste a dve vozidlá zo stanice v Čani. Celkovo na mieste zasahuje 21 hasičov.

V sobotu ráno muslei košickí hasiči opäť zamieriť na miesto požiaru, pretože na viacerých miestach sa objavili tlejúce ohniská. Zlikvidovali ich s pomocou vyškolených pracovníkov KOSITu. 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: poziar

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím