07.03.17

Košice si chystajú darček

Foto: Veronika Janušková

Košice si chcú na Deň mesta 7. mája venovať nový štatút. Doterajší bol s neskoršími úpravami schválený ešte v roku 2001.

Magistrát poslal návrhy na pripomienkovanie mestským častiam, mestským obchodným spoločnostiam, príspevkovým a rozpočtovým organizáciám mesta Košice. Dostanú ho aj mestskí poslanci. „Pripomienky k návrhu budú zozbierané a vyhodnotené v priebehu najbližších troch týždňov,“ informoval Miroslav Sambor z komunikačného oddelenia Mesta Košice.

Zjednotené pravidlá

Tri týždne na zaslanie pripomienok je podľa magistrátu dostatočný čas, ďalší čas bude venovaný ich spracovaniu a vyhodnoteniu. „Novým štatútom budú nahradené a zjednotené všetky pravidlá a zásady nakladania s majetkom mesta Košice. V uplynulých rokoch došlo k významnému presunu pôsobností štátnej správy na samosprávu a mestu pribudli aj nové samosprávne funkcie, napríklad v sociálnej oblasti a v správe daní a poplatkov,“ uviedol košický primátor Richard Raši (Smer-SD).

Rozhodnú poslanci  

Návrh štatútu, ktorý je základným vnútorným dokumentom samosprávy, by mal byť prerokovaný na rokovaní mestskej rady a následne na zasadnutí Mestského zastupiteľstva 24. apríla. V prípade jeho schválenia mestskými poslancami nadobudne Štatút účinnosť od 7. mája 2017, na Deň mesta Košice.

Robert Hakl
Foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím