PR 12.04.17

Street Food Festival sa vracia pred Kino Úsmev

Foto: Veronika Janušková

Po úspešnom prvom festivale venovanom pouličnému jedlu prichádza jeho druhé, jarné vydanie. Fanúšikovia dobrého jedla si budú opäť môcť vychutnať pochúťky z rôznych kútov sveta v podaní pouličných predajcov zo Slovenska, Poľska a Česka.

Na svoje si prídu milovníci sladkého aj slaného, mäsitého aj vegetariánskeho, tradičného či exotického jedla. Nebude chýbať hlavné symboly pouličného stravovania, teda burgre, belgické hranolky, hot dogy, ale tešiť sa môžete aj na tibetské pirôžky, japonské polievky, mexickú kuchyňa, falafel, koftu, vafle, zapiekanki a mnoho ďalšieho.

Foto: archív Kina Úsmev
Foto: archív Kina Úsmev

Pre najambicióznejších návštevníkov sú pripravené aj dve súťaže. Jedna v jedení burgrov a druhá v jedení hot dogov. Tých, ktorí váhajú, môže presvedčiť výhra, ktorou je auto s plnou nádržou na jeden víkend.

Smäd návštevníkov uhasia remeselné pivá či limonády od lokálnych výrobcov ako Opre či Padre Craft Brews. Padre spolu s pivovarom Hostinec dokonca chystajú pivný špeciál vyrobený len pre príležitosť festivalu! 

Street Food Festival však nie je len o jedle a pití. Súbežne s festivalom bude Kino Úsmev premietať najnovšie filmy slovenskej a svetovej produkcie a v areáli festivalu budú hrať celé tri dni rôzni DJi. Košice Street Food Festival je teda okrem skvelého jedla spojený s neopakovateľnou atmosférou, ktorú tentokrát posilní neskoroaprílová predzvesť leta.

Foto: archív KIna Úsmev
Foto: archív Kina Úsmev

Košice Street Food Festival naštartoval aj úspešnú spoluprácu s letiskom a spoločnosťou LOT, pričom návštevníci cestujúci z Poľska majú do Košíc počas festivalových dní zlacnené letenky.

 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím