05.01.17

Košice v roku 2016 boli mestom módy aj filmu

Foto: archív kd

S názorom, že v Košiciach to ,,nežije“ tak, ako na západe, sa už určite stretol nie jeden z nás. Opak je však pravdou. Naše mesto počas roka ponúka množstvo zaujímavých spoločenských udalostí. Pozrime sa na to, čo priniesol rok 2016.

Košice Fashion Week nesmel chýbať

Košice Fashion Week s podtitulom „Móda spája svet“  sprostredkoval Košičanom jedinečný módny zážitok. Po predošlých dvoch ročníkoch bol tento divácky ešte viac atraktívnejší. Podujatie prebiehalo  v Kasárňach/Kulturparku K13, ktorého súčasťou boli módne prehliadky renomovaných návrhárov. Návštevníci košického Kulturparku sa v novembri 2016 mohli inšpirovať nádhernými outfitmi košických, ale aj zahraničných návrhárov. Šancu prejaviť svojho módneho ducha dostali aj mladé dizajnérske talenty či návrhári a študenti umeleckých škôl, ktorí predviedli svoju kreativitu formou módnych prehliadok. Milovníci módy mohli vidieť aj kúsky z dielní Jany Polak, Idy Sándor, Zuzany Hakovej, Zuzana Bottkovej, Jaroslavy Wurll Kocanovej, ktorej modely na ľudovú nôtu zaujali nielen milovníkov folklóru. Čerešničkou na torte bola prehliadka Jitky Klett, ktorá predviedla kolekcie Estrela a Espiriti.

Foto: archív kd
Foto: archív kd

Ida Sándor oslávila 10. výročie svojej tvorby vo veľkom štýle

Prehliadka 10 rokov minimalizmu, ktorá sa konala v novembri v Kunsthalle, bola zrkadlom toho, čo túto košickú autorku vystihuje. Jednoduchosť, čistota, elegancia a prepracované strihy. Na tejto prehliadke bol pokrstený kalendár predčasne narodených detičiek, ktoré sa z najhoršieho dostali najmä vďaka pomoci Kliniky neonatológie, ktorej prednostom je MUDr. Peter Krcho, PhD. Svetovým unikátom boli dvojičky, trojičky a štvoričky, z ktorých sa na jeden večer stali modeli a modelky.

Foto: veja
Foto: veja

Pomoc deťom s chorobou motýlích krídel

V roku 2016 uznávaný módny návrhár Fero Mikloško odštartoval oslavy 20. výročia svojej tvorby. Vo Východoslovenskej galérii prezentoval Spoločenskú kolekciu MIKLOSKO 2017. Táto prehliadka bola prvou z troch, ktoré módny návrhár chystá v súvislosti s výročím pre všetkých milovníkov elegancie a prepracovaných strihov. Hostia ocenili nielen jedinečné modely, ale aj úmysel pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Na tejto prehliadke bolo možné podporiť projekt ENVY for DEBRA, ktorý pomáha deťom s chorobou motýlích krídel.

Art Film Fest 2016 - 160 filmov z 57 krajín sveta

Košice však v roku 2016 žili nielen módou, ale aj Medzinárodným filmovým festivalom, ktorý po prvýkrát zavítal do metropoly východného Slovenska. Art Film Fest 2016 ponúkol projekciu 160 filmov z 57 krajín sveta v dvoch sálach Kulturparku. Prvým ohláseným laureátom ocenenia Hercova misia bol český herec Karel Roden a ocenenie Zlatá kamera si prevzal britský režisér a scenárista Stephen Daldry. Ďalšími hviezdnymi osobnosťami, ktoré si prevzali na festivale tradičné filmové ocenenia, boli srbský herec Lazar Ristovski (Hercova misia) a britský režisér Alan Parker (Zlatá kamera).

Foto: veja
Foto: veja

Narodeniny KOŠICE:DNES so zahraničnými umelcami

Tento rok bol spojený aj s oslavou 2. narodenín najväčšieho lokálneho mediálneho domu na Slovensku KOŠICE:DNES. Na narodeninovú párty do košického kultúrneho centra Tabačky Kulturfabrik zavítala a britská jazz-funková ikona, skupina Incognito. Hostia sa zabávali, užívali si skvelú atmosféru, ktorú táto skupina vytvorila. Nechýbalo ani krájanie narodeninovej torty, ktorá symbolizovala spojenie štyroch médií pod jednu strechu: denník, rádio, televíziu a online.

KOKTEIL
Aktuálne spoločenské dianie si môžete pozrieť v najbližšom vydaní relácie, ktorú vysielame každý druhý piatok v televízii KOŠICE:DNES

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím