20.03.17

Košická kapela si neustrážila pyrotechniku, na koncerte sa zranilo 6 ľudí!

Šesť ľudí sa zranilo pri výbuchu pyrotechniky, ku ktorému došlo na sobotňajšom koncerte košickej skupiny Rammstein Revival Band v brnenskom hudobnom klube Metro Music Club. 

Pyrotechniku použili pri koncerte samotní členovia kapely, ktorí tak chceli napodobniť svoj slávnejší vzor, nemeckú skupinu Rammstein (na titulnej fotografii). Výbuch spôsobili nešikovnou manipuláciou s pyrotechnikou.

Zranenia pri explózii utrpelo šesť ľudí, dvaja návštevníci a štyria členovia kapely. Najvážnejšie - v oblasti krku - je poranený spevák kapely Peter Gedeon, ktorý bol v priamom kontakte s pyrotechnikou, priblížil server brnensky.denik.cz.

Polícia následne klub Metro Music Club evakuovala, pričom prípad vyšetruje ako trestný čin všeobecného ohrozenia. Príčinu výbuchu zároveň vyšetruje súdny znalec.

Majitelia klubu sa od incidentu dištancovali. Na facebookovej stránke klubu uviedli, že skupina použila pyrotechniku bez ich vedomia a dovolenia, čím podľa nich vzala na seba plnú zodpovednosť.

(TASR)
Foto: Wikimedia.org

Čítajte viac: koncert

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím