04.01.17

Kto nehovorí pravdu?

Foto: Veronika Janušková

V utorok sme priniesli informáciu od zhotoviteľa nového pruhu pri Auparku, spoločnosti HB Reavis, že na stavbe aktuálne prebieha kolaudačné konanie. Mesto Košice nás však neskôr informovalo, že konanie sa ani nemohlo začať, pretože zhotoviteľ nedoručil potrebnú dokumentáciu. 

Podľa vedúceho komunikačného referátu mesta Košice Jozefa Marka boli síce stavebné práce ukončené už pred Vianocami, no realizátor stavby, spoločnosť HB Reavis (zaviazala sa k tomu v rámci dohody o riešení dopravnej situácie na Námestí osloboditeľov pri povoľovaní výstavby obchodného centra) im nedodala všetku dokumentáciu pre účely kolaudačného konania.

„Dokumenty doručil realizátor prác mestu dnes, 3. januára 2017 (včera - pozn. red.), a stavebník, mesto Košice, ihneď po ich prevzatí  podal na príslušný stavebný úrad žiadosť o začatie stavebného konania. Odborníci z  referátu dopravy Magistrátu mesta Košice predpokladajú, že nový jazdný pruh bude motoristickej verejnosti k dispozícii po skolaudovaní stavby koncom januára, prípadne začiatkom februára tohto roka,“ informoval Marko.

Dodal, že z dôvodu zvýšenia priepustnosti dopravy, a  tiež na podnet Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, chce mesto do kolaudácie sprevádzkovať v tomto úseku aj tretí jestvujúci pruh, ktorý bol dočasne zabratý z dôvodu realizovania prác na protismernom pruhu. Podľa informácií HB Reavisu z októbra, keď sa stavba začala, mala jeho uzávera skončiť už koncom novembra.

O stanovisko k aktuálnemu vyjadreniu mesta sme požiadali aj spoločnosť HB Reavis. "Spoločnosť HB Reavis si svoje záväzky voči mestu Košice splnila v dohodnutom termíne. Momentálne prebieha zo strany mesta kolaudačné konanie," uviedol za HB Reavis Sebastian Revay.

Foto: Veronika Janušková

Šulc
Zdieľať článok:

Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave v odbore žurnalistika. Svoju kariéru však odštartoval ako redaktor v Hospodárskych novinách a dnes pôsobí v KOŠICE:DNES ako redaktor spravodajstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím