11.04.17

Kvety pre Michala Lefčíka

Foto: Veronika Janušková

Na Námestí osloboditeľov si včera Košičania uctili pamiatku mladíka, ktorý sa rozhodol pred 48 rokmi dobrovoľne ukončiť život rovnakým spôsobom, ako najznámejšia živá pochodeň protestujúca proti vpádu vojsk Varšavskej zmluvy Jan Palach. Presne na mieste, kde sa vtedy len 18-ročný vojak základnej služby Michal Lefčík polial horľavou látkou a zapálil, položili spomienkovú kyticu kvetov.

O čine M. Lefčíka sa dlhé roky nesmelo písať ani hovoriť. „Chceme, aby sa to zmenilo. Slovensko nesmie zabudnúť na svojich hrdinov, ktorí položili život za demokraciu. Spomienku chceme opakovať každý rok, pretože taký človek a taký skutok si to zaslúžia,“ povedal nám organizátor stretnutia Tomáš Straka. 

Pred 48 rokmi sa v Košiciach na Námestí osloboditeľov upálil mladý vojak

Viac k téme

11.04.17
Pred 48 rokmi sa v Košiciach na Námestí osloboditeľov upálil mladý vojak
 

Foto: veja 

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím