05.01.17

Ľudia bez domova nájdu útočisko pred mrazmi

Foto: Veronika Janušková

Celková kapacita v nocľahárňach pre bezdomovcov v meste Košice je takmer 150 miest, v útulkoch je kapacita okolo 320 osôb. Bezdomovci môžu nájsť teplé prístrešie v neziskovej organizácii Oáza – Nádej pre nový život, v útulku a nocľahárni Arcidiecéznej charity na Bosákovej ulici, v nocľahárni na Fialkovej ulici a na Poľnej ulici, ako aj v útulku Dorka.

V súvislosti s očakávanými nízkymi teplotami mesto Košice informovalo, že osoby bez domova možno nahlásiť nepretržite neziskovej organizácii Oáza – Nádej pre nový život na telefónnych číslach 0903 517 150 alebo 0948 443 481. Táto organizácia potom zabezpečí zvoz ohrozených osôb, ak budú súhlasiť, do svojho centra. Tieto telefónne čísla budú mať k dispozícii aj príslušníci Mestskej polície Košice, aby v teréne mohli ponúknuť túto možnosť ľuďom bez domova.

Mesto tak ako aj v predchádzajúcich rokoch spolupracuje s mimovládnymi organizáciami, ktoré poskytujú pobytové sociálne služby osobám bez domova v útulkoch a nocľahárňach. Informovala o tom agentúru SITA hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová. 

„Počas zimných mesiacov už pravidelne prechodne zvyšuje svoje kapacity nezisková organizácia Oáza – nádej pre nový život tak, aby mohla poskytnúť prechodné ubytovanie všetkým osobám, ktoré majú záujem a ochotu pomoc prijať,“ uviedla Šnajdárová. Doložila, že mesto Košice predalo za symbolickú sumu neziskovej organizácii Oáza aj kontajnerové domy, ktoré budú využívané práve na poskytovanie pobytových služieb rodinám, ktoré sa ocitli bez strechy nad hlavou. Okrem toho pred Vianocami radnica venovala organizácii teplé oblečenie a obuv v hodnote takmer 3 500 eur. 

(SITA)
Foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím