08.03.17

Majiteľ baru je pre bitku zákazníka za mrežami

Foto: Robo Hakl

Sudca Okresného súdu Košice I uvalil väzbu na majiteľa baru Gabriela M., ktorý je obvinený, že na toalete svojho podniku dobil 20-ročného Róberta. 

K bitke došlo ešte v noci z 3. na 4.marca v bare na Zbrojničnej ulici. Róbert mal ukradnúť z police dve fľaše whisky, za čo ho mal majiteľ baru napadnúť. 

Prokuratúra návrh na väzbu obvineného zdôvodnila tým, že by na slobode mohol pokračovať v trestnej činnosti. V minulosti už totiž mal problém so zákonom. 

Podľa advokáta Ivana Vanka na väzbu jeho klienta nebol dôvod. Proti rozhodnutiu súdu podal sťažnosť, rozhodne o nej krajský súd. „Mal 5,4 promile alkoholu v krvi.Vychádzal a odchádzal z baru. Už do baru prišiel skrvavený, požiadali sme aj o kamerový záznam,“ povedal o poškodenom advokát.  

Gabriel M. sa mal brániť tým, že Róberta našiel na toalete baru  ležať na zemi, pričom mu chcel pomôcť a kriesil ho. Poskytnúť mu mal pomoc v podobe studeného obkladu na zátylok a mal mu utrieť nos od krvi.

Majiteľa baru Gabriela M. budú vyšetrovať vo väzbe. / Foto: Robo Hakl
Majiteľa baru Gabriela M. budú vyšetrovať vo väzbe. / Foto: Robo Hakl

 

Svedok: Bil ho hlava-nehlava

Udalosť inak popisujú Róbertovi kamaráti, ktorí s ním boli v bare. „Chytil ho za krk a ťahal na toaletu, kde nás nechceli pustiť. Podarilo sa mi nazrieť dnu, kde som Roba videl na zemi. Stále ho bil hlava-nehlava. Kričal som, aby prestal,“ povedal jeden zo svedkov Daniel.

Šokovaná je aj Róbertova mama, ktorá sa prišla pozrieť na súd násilníkovi do očí. „Je v kritickom stave, chodím za ním do nemocnice. Robo by nikomu v živote neublížil. Ak aj niečo môj syn spáchal, mala to riešiť polícia,“ uviedla rozhorčene matka. Nechce sa jej veriť, že jej syn mal v krvi 5,4 promile.

Gabriela polícia obvinila z ublíženia na zdraví, za čo mu v prípade uznania viny hrozí až desať rokov väzenia. Róbert utrpel ťažké poranenia tváre a mozgu. „Muža začínajú preberať z umelého spánku, čo ale môže ešte nejaký čas trvať,“ informovala KOŠICE:DNES hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Ivana Stašková.

Robo Hakl
Foto: Robo Hakl

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím