20.04.17

Majú tretieho "bombermana", je to 60-ročná dôchodkyňa!

foto: Veronika Janušková

Zo zločinu šírenia poplašnej správy obvinili Máriu M. (60) z Košíc, ktorá zavolala na tiesňovú linku s tým, že na súde je bomba. Chcela tak zmariť pojednávanie jej priateľa.

Žena zavolala na tiesňovú linku 10.februára o 12:16 a oznámila falošnú správu o bombovom útoku následkom čoho došlo k evakuácii budov košických súdov. 

„Pravdepodobným motívom konania obvinenej bola snaha zmariť pojednávanie - súdny spor medzi jej priateľom a inou osobou. V prípade uznania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ informoval Milan Filičko, hovorca Krajskej prokuratúry.

Je tak už treťou osobou, ktorá bola obvinená zo šírenia poplašnej správy na košických súdoch.

Bombové hrozby na súdoch majú vždy rovnaký výsledok

Viac k téme

13.01.17
Bombové hrozby na súdoch majú vždy rovnaký výsledok

Vo väzbe od 14. apríla stále zostáva Jozef D. (33), obvinený zo šírenia poplašnej správy. Odvolal som voči rozhodnutiu Okresného súdu, Krajský o jeho osude ešte nerozhodol.

Obvinený Jozef D. (33) mal známeho Petra K. požiadať, aby 8.marca zavolal na súd, že je tam bomba. V ten deň mal mať pojednávanie, pričom sa očakával rozsudok.

Na košických súdoch bola tento rok nahlásená bomba už 15-krát. Budovy musia okamžite evakuovať a prezrieť. Jedno takéto vyprázdnenie súdov vyčíslila J. Gálová na 10- až 11-tisíc eur.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: súd bomba

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím