09.05.17

Matovič o odstúpení z parlamentu: Danko nás šikanuje a vysmieva sa nám

foto: TASR

Prinášame vám vyhlásenie Igora Matoviča o dôvodoch odstúpenia z parlamentu. Text je bez akejkoľvek redakčnej úpravy.

Žiadam o ospravedlnenie z neúčasti na nasledujúcich schôdzach Národnej rady Slovenskej republiky.

Zdôvodnenie: Predseda parlamentu Andrej Danko sa rozhodol kryť porušovanie ústavných práv ľudí, ktorí sa s dôverou obracajú na svojho poslanca. Nariadenie, ktoré tvrdošijne obhajuje, aby sa bez vedomia poslanca čítal list jemu adresovaný a v prípade, ak obsahuje hanlivý výraz, aby bol list bez vedomia poslanca skartovaný, je nielen v rozpore s Ústavou SR, ale aj so zdravým rozumom.

Predseda parlamentu sa navyše doslova vyžíva v tom, ako opozičných poslancov šikanuje a berie nám naše ústavné práva. Jeho "geniálne" nápady, ako zákaz používania grafov či tabuliek pri prednese v pléne Národnej rady je v príkrom rozpore s ústavným právom na slobodu prejavu slovom, písmom a obrazom.

V mojom prípade predseda parlamentu je dokonca schopný protizákonne lustrovať moju zdravotnú dokumentáciu a následne opakovane z nej so smiechom v pléne komunikovať nálezy. Rovnako verejne v pléne opakovane so smiechom krivo obviňovať môjho 20 rokov mŕtveho otca, že ma v detstve týral. Za čisto šikanózny a svojvoľný považujem aj jeho prístup, kedy mi v rozpore s platnými pravidlami, udelil absenciu z rokovania, hoci som v daný deň 27 krát hlasoval.

Predsedom parlamentu a druhým najvyšším ústavným činiteľom je človek, ktorý nie je schopný sa za svoje chyby ani len chlapsky ospravedlniť. Trpí pocitom bohorovnosti a svojim nedemokratickým obmedzovaním výkonu práce opozičných poslancov hrubo obmedzuje výkon nášho mandátu. Takéto hrubé zasahovanie do ústavných práv ľudí a nimi volených opozičných poslancov nedokážem viac tolerovať a keďže akákoľvek snaha o nápravu správania predsedu parlamentu zlyháva, v mene svojich voličov sa na takomto divadle a brutálnom porušovaní demokracie viac nebudem zúčastňovať.

(TASR)

foto: TASR

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím